RHAL: Dráma až do konca zápasu

28. marca 2014 |  |

rhal-rimavska-sobotaVíťazom Rimavskej hokejovej amatérskej ligy – RHAL sa po dramatickom záverečnom zápase stalo družstvo Hornets Rim. Sobota, ktoré zvíťazilo v trestných strieľaniach. Zápasy I. ročníka RHAL sa odohrali v piatok, 21.marca. V prvom derby zápase nastúpila Hnúšťa proti Klenovcu. Klenovec počas celého zápasu držal opraty jasne v rukách a po víťazstve 0:9 získal cenné tri body, ktoré by mu za určitých okolností mohli zabezpečiť aj víťazstvo v celej súťaži.

V druhom zápase už išlo o všetko. V ňom nastúpil Hornets Rim. Sobota proti White Raven Rim. Sobota. Obidva tímy išli do zápasu s cieľom víťazstva v I. ročníku RHAL. Hornetsu stačilo k víťazstvu získať bod, White Raven musel bodovať naplno. Od úvodu stretnutia sa hral svižný hokej, väčšia prevaha bola na strane White Ravenu, čo dokázali zúžitkovať aj gólovo a prvú tretinu vyhrali 0:1 zásluhou mladšieho Maňa Lacka. V druhej tretine začal svoj tlak zvyšovať aj Hornets, ale góly strieľali len hráči White Ravenu. Po zásahoch Zachara a Dóbiho to bolo už 0:3 po druhej tretine. Do tretej tretiny nastúpil Hornets s pozmenenou a redukovanou zostavou. No keď v úvode opäť inkasoval z hokejky Zachara, len málokto veril, že by si White Raven nechali tento zápas újsť. Obrat však nastal deväť minút pred koncom stretnutia, keď gólom Beracka Hornets znížil na 1:4. O jeden a pol minúty to už bolo 2:4, keď Fiľo vymietol pavučinu v bránke inak výborného Vargu. V 39. minute však White Raven, pri presilovke o dvoch hráčov, gólom Galáta zvýšil svoje vedenie na 2:5 a na lavičke nastali oslavy víťazstva. No ešte počas pokračujúcej presilovky White Ravenu ušiel Hanzel a znížil na 3:5. V tejto fáze zápasu už tlak Hornetsu narastal a pri ponúknutej presilovej hre dve minúty pred koncom Šelemba znížil na rozdiel jedného gólu, 4:5. V úplnom závere zápasu hrali White Raven presilovku, no neustrážili si Hanzela, ktorý svojím druhým gólom v oslabení 52 sekúnd pred koncom vyrovnal na 5:5. Hornets už potom remízu ubránili a získali potrebný bod k celkovému prvenstvu v súťaži. V záverečných trestných stieľaniach White Raven už nenašli dostatok síl a stratili ďalší bod, ktorý ich v celkovom hodnotení zosunul až na tretie miesto.

Výsledky XX. kola :

Hnúšťa – Klenovec 0:9 (0:3, 0:2, 0:4); góly Klenovca: Durmis 2, Medveď 2, M.Brndiar, T.Brndiar, L.Brndiar, Ištok, P.Hruška

Hornets – White Raven 6:5 psn (0:1, 0:2, 5:2); góly Hornets: Hanzel 2, Fiľo 2, Beracko, Šelemba; góly White Raven: Zachar 2, M.Lacko ml., Dóbi, Galát