Sobotskí hokejisti si pripísali ďalšie víťazstvo, porazili Dolný Kubín

21. januára 2014 |  | |

tréner Danis HKM Rimavská SobotaNa rimavskosobotskom zimnom štadióne zavládla v sobotu opäť radosť z víťazstva domácich hokejistov, ktorí porazili súpera z Dolného Kubína. Diváci videli napínavý súboj, z ktorého vďaka výborne zvládnutej hre a úspešným zakončeniam vyšli lepšie Rimavskosoboťania a zaslúžene vyhrali 5:3.

Domáci hráči mali Dolnokubínčanom čo vracať, veď práve im „vďačia“ za krutú desaťgólovú porážku z konca novembra. Tentokrát sa však hokejisti HKM Rimavská Sobota nedali zaskočiť, skôr naopak.
Hoci z úvodného gólu sa tešili hostia, na 1:1 vzápätí vyrovnal Dávid Kučera. Po prvom dejstve bol stav nerozhodný napriek tomu, že na hokejkách Rimavskosoboťanov ostalo niekoľko nepremenených šancí. V druhej tretine zažiaril na ľade domáci hráč Simon Iványi, ktorý sa postaral hneď o dva góly. No aj súper sa počas presilovky prihlásil o slovo a tak Soboťania vstupovali do poslednej tretiny s prevahou jedného gólu 3:2. Fanúšikovia si však mohli vydýchnuť, keď najprv Ľubomír Bačkor a krátko na to aj Ján Slovák poistili víťazstvo. Rimavská Sobota zvíťazila nad Dolným Kubínom 5:3.

„Chlapci naozaj predviedli, čo je v ich silách a po zápase sme boli všetci maximálne spokojní, lebo Kubín je veľmi kvalitné mužstvo. Bol to krásny výkon a krásny darček k jubileu trénera, ktorý sa 15. januára dožil 60 rokov,“ zhodnotil manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom. Ako povedal, najbližšiu sobotu 25. januára cestujú hokejisti do Detvy, 1. februára privítajú lídra tabuľky MHK Humenné. „Bude to súper, ktorému chceme uštedriť prvú prehru v súťaži,“ podotkol manažér klubu.

HKM Rimavská Sobota-Mestský športový klub HVIEZDA Dolný Kubín 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

góly: Kučera, Iványi 2, Slovák, Bačkor - Dravecký, Michalica, Gallo

Strely na bránu 44 : 28, vylúčenia 7 : 6, trestné minúty 20:14, presilovky 0 : 1. Rozhodca Rudolf Lauff, Peter Hricko, Ladislav Bľanda. Hralo sa pred viac ako 600 divákmi.
Zostava HKM R Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský) – P. Gallo, M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi, M. Slovák – P. Filipiak, A. Georgievský, D. Korvín, J.Škántar, P. Šlamiar – Ľ. Bačkor, J. Báti, D. Kučera, Nociar