No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úspech sa nedostavil ani v druhom vzájomnom zápase

22. februára 2016 |  | |

hkm-partizanskeZimný štadión v Partizánskom patril v sobotu, 20. januára, druhému vzájomnému zápasu hokejistov II. časti o umiestnenie II. ligy mužov. V predošlom vzájomnom zápase rimavskosobotskí hojejisti HKM podľahli Partizánskemu tesne 3:4 po predĺžení, a tak do Partizánskeho cestovali so stavom série 0:1 vo svoj neprospech. "Pred zápasom sme všetci dúfali, že sa nám podarí sériu vyrovnať a k súperovi pocestujeme aj na druhý deň, kedy by sa konal rozhodujúci zápas," uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Domáci tím si však bol úspešnejší a zvíťazil 3:1.  Autorom jediného gólu rimavskosoboťanov bol Marek Heckl.Ako o priebehu zápasu ďalej Marek Hanzel informoval, na zápas nastúpili v obohatenej zostave o dvoch hráčov Viktora Kubenka a Vladimíra Nikonova oproti prvému vzájomnému zápasu. Prvý gól zápasu sa zrodil až v druhej polovici prvej tretiny, ktorého autorom bol hráč Partizánskeho Andrej Bezák. "Následne sme po chybe pri našom striedaní ponúkli súperovi prvú presilovku, ktorú sme však úspešne ubránili," priblížil.

V úvode druhej tretiny naopak presilovku ponúkol súper, hráčom HKM sa ale vyrovnať nepodarilo. O pár minút odišiel na trestnú lavicu hráč Rimavskej Soboty, a tak sa museli brániť. O minútu sa sily na ľade vyrovnali, keď rozhodca vylúčil súpera. "Následne sme mali k dispozícií ešte minútu v početnej prevahe. Aj keď sme boli v druhej tretine lepším tímom a mali sme viac striel na bránu v 31. minúte naše chyby potrestal svojim druhým gólom v zápase Andrej Bezák, čím zvýšil na 2:0," priblížil Hanzel.

Už po necelých dvoch minútach tretieho dejstva sa hostia opäť dostali do zápasu, keď prekonal brankára Partizánskeho Marek Heckl. Následne mali niekoľko príležitostí vyrovnať no ich strely zneškodnil brankár domácich. Mnoho síl na strelenie vyrovnávajúceho gólu im podľa Hanzela ubrali dve oslabovky za sebou. S plynúcim časom narastala aj nervozita hráčov, ktorá vypukla tri minúty pred koncom riadneho hracieho času šarvátkou Petra Filipiaka s hráčom Iskry a obidvaja dostali vyšší trest a osobný trest do konca stretnutia. Dve minúty pred koncom rozhodca vylúčil hráča Partizánskeho a hráčom HKM sa naskytla príležitosť vyrovnať stav a poslať aj druhý zápas do predĺženia. Tréner Rimavskej Soboty si vyžiadal oddychový čas a stiahol aj brankára, čím sa im naskytla hra v početnej prevahe o dvoch hráčov. Už o jedenásť sekúnd sa ale k puku dostal hráč domácich Jozef Uherecký, ktorý rozhodol o osude zápasu gólom do prázdnej brány.

Partizánske tak rozhodlo o konečnom stave série 0:2 v ich prospech a do bojov o 9. miesto postupujú spolu s HC REBELLION Gelnica. "Nám pripadlo do série zápasov o 11. miesto mužstvo HK Bratislava. Zápasy v tejto sérií sa budú hrať rovnakým spôsobom na dva víťazné stretnutia. Najbližší zápas odohráme s Bratislavou v stredu 24. februára o 17:00 na zimnom štadióne v mestskej časti hlavného mesta v Dúbravke. Na domácom ľade sa muži predstavia v sobotu 27. februára o 17:00 v druhom vzájomnom zápase s Bratislavou. V prípade rovnosti vyhratých zápasov sa rozhodujúci zápas odohrá v nedeľu 28. februára v Rimavskej Sobote.

HK ISKRA Partizánske – HKM Rimavská Sobota 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gól HKM: Marek Heckl (Rastislav Matúška), strely: 31:31, trestné minúty: 33:35.

Rozhodoval Michal Mĺkvy – Daniel Pleško, Martin Nosek

Zostava HKM: Vladimír Korytár, Tomáš Sihelský – Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Viktor Kubenko, Rastislav Matúška, Ladislav Nemec, Vladimír Nikonov, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

Ostatné výsledky:

II. kolo Play-off (štvrťfinále):

HK 96 Dynamax Nitra – HK Brezno 6:2 Stav série 2:0 Do semifinále postupuje: Nitra

HC Prievidza – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 3:4 Stav série: 0:2 Do semifinále postupuje: Liptovský Mikuláš

HK Sabinov – HK Levice 4:2 Stav série: 2:0 Do semifinále postupuje: Sabinov

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 7:2 Stav série: 1:1

III. kolo Play-off (štvrťfinále):

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 4:2 Stav série: 2:1 Do semifinále postupuje: Dolný Kubín

II. kolo O umiestnenie I.:

HC REBELLION Gelnica – HK Bratislava 9:4 Stav série: 1:1

III. kolo O umiestnenie I.:

HC REBELLION Gelnica – HK Bratislava 8:1 Stav série: 2:1


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross