Úspešný koniec základnej časti hokejistov HKM R. Sobota. Nasledujú prvé semifinálové zápasy

24. januára 2020 |  |

Základná časť bola pre našich hráčov veľmi dôležitá. Zabojovali v nej o postup do play-off. Podarilo sa im to viac než dobre – obsadili prvú priečku v tabuľke so skóre 94:31 a 43 bodmi, a tak sa už druhú sezónu v rade mohli tešiť z víťazstva v základnej časti. Druhé miesto obsadilo HC 19 Humenné, ktoré má len o 4 body menej. Do play-off postúpil jediný tím v našej skupine, ktorý nie je slovenský – UKS MOSiR SANOK s 35 bodmi a štvrtú priečku obsadilo družstvo HK Bardejov s 27 bodmi.

V sobotu 11.01. sme odohrali zápas s HK Sabinov na súperovom ľade. V polovici desiatej minúty strelil Ivan Zorvan úspešnú strelu na súperovú bránu. O tri minúty sa naši chlapci aj fanúšikovia mohli tešiť z druhého gólu, ktorý strelil Vladislav Spiridonov. V šiestej minúte druhej tretiny zmenšil gólový náskok hráč Sabinova – Kristián Horvát. V tridsiatej druhej minúte sa však náskok opäť zväčšil po strele Radoslava Gábora, ktorú zachytil a úspešne zakončil v bráne Ondrej Zošiak. O štyri minúty dal gól Tomáš Stríž na 1:4. v tretej tretine sa dosť vylučovalo a v štyridsiatej deviatej minúte využil Kristián Horvát neostražitosť našich hráčov a v oslabení strelil gól na 2:4.

HK Sabinov - HKM Rimavská Sobota 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly HKM: 10. Ivan Zorvan (Tibor Koniar, Slavomír Buda), 13. Vladislav Spiridonov (Georgy Vilchinskiy, Denis Moroz), 32. Ondrej Zošiak (Radoslav Gábor, Tomáš Stríž), 36. Tomáš Stríž (Martin Vyskoč, Denis Nociar)

Strely: 19:40, Vylúčenia: 6:4, Tr. minúty: 12:8, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 1:0, Diváci: 173

Rozhodcovia: Peter Sýkora – Bc. Lukáš Beniač, Peter Hriško

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak, Tomáš Stríž, Rastislav Matúška

Posledný zápas základnej časti odohrali s Bardejovom. Aj keď boli sily v zápase pomerne vyrovnané, výhra bola na našej strane s pomerne veľkým gólovým náskokom. Prvá tretina bola mierna, bez gólu, len s menšími vylúčeniami. O to bojovnejšia však bola druhá tretina. Hneď v dvadsiatej prvej minúte vylúčili hráča Bardejova – Demida Luchnikova, ktorý v sezóne 2018/19 hrával za Rimavskú Sobotu. Po minúte hry využil presilovku Slavomír Buda, po presnej prihrávke Rastislava Matúšku. Bardejov sa však nenechal zastrašiť a v dvadsiatej tretej minúte dorovnal na 1:1 Sebastián Hrabčák. Nasledovalo pár vylúčení na našej strane, ale to nás neoslabilo a v tridsiatej tretej minúte vyšla strela Ivanovi Zorvanovi v oslabení. Ani nie o pol minúty neskôr navýšil skóre Tomáš Stríž na 1:3. O malú chvíľu sa chopil príležitosti Vladislav Spiridonov. Tretia tretina už bola napínavá. Začiatok bol bez gólov, no odohrávala sa v bojovnom duchu. V jej prvej polovici sa na trestnú lavicu dostal Dmitry Koksharov s Martinom Vyskočom za hrubosť. Väčšia bitka sa však odohrala pár minút pred koncom zápasu. Jej aktérmi boli Dmitry Koksharov, Demid Luchnikov, Ján Slovák a Michal Slovák. V tejto chvíli bol zápas veľmi vypätý. 24 sekúnd pred koncom zápasu, padol posledný gól. Martin Vyskoč tak zariadil aby zápas skončil 1:5.

HK Bardejov - HKM Rimavská Sobota 1:5 (0:0 1:4, 1:0)

Góly HKM: 22. Slavomír Buda (Rastislav Matúška, Tibor Koniar), 33. Ivan Zorvan, 34. Tomáš Stríž (Rastislav Matúška), 35. Vladislav Spiridonov (Georgy Vilchinskiy, Radoslav Gábor), 60. Martin Vyskoč (Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak)

Rozhodcovia: Peter Sýkora – Maroš Pribula, Ing. Róbert Varga

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Peter Havran, Tibor Koniar, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak, Tomáš Stríž

Od budúceho týždňa nás už čaká play-off. Prvým kolom bude semifinále skupiny VÝCHOD, v ktorom si zahráme s HK Bardejov. Hrá sa na 3 víťazné zápasy, čiže v prípade remízy sa môže odohrať až päť zápasov. Prvý sa hrá 01.02. v Rimavskej Sobote a druhý sa hrá v nedeľu 02.02. taktiež na domácom ľade.

Zdroj: Marek Hanzel