V úvode sezóny nadelili Soboťania Spišiakom debakel

12. októbra 2020 |  |

V sobotu 10. októbra odštartovala dlho očakávaná nová sezóna druhej hokejovej ligy. Hneď v prvom kole čakal hráčov HKM nováčik súťaže, B mužstvo Spišskej Novej Vsi, od ktorého nevedeli čo majú očakávať. V zápase sa nemohli spoliehať na skúseného obrancu Michala Slováka, ktorého trápi zranenie. Taktiež im chýbal aj šiesty hráč, ktorým je divák, nakoľko sa zápas odohral pred prázdnou novou tribúnou na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Článok pokračuje pod reklamou

V úvode sa hra premiestňovala z jednej strany na druhú, bez výraznejších šancí. Všetko však zmenilo vylúčenie hostí v 8. minúte. Túto presilovku Soboťania nevyužili, no uzavreli súpera v jeho obrannom pásme a vytvorili si množstvo príležitostí, ktorým výborne chytajúci brankár hostí odolával. Snaženie sa pretavilo až v 16. minúte, kedy sa úvodným gólom blysol Michal Babkovič. Po strele Radoslava Gábora dorážal do odkrytej brány. V závere tretiny sa už domácim podarilo využiť druhú presilovku. Autorom gólu bol Jakub Škantár, ktorý spred brány strieľal z prvej po krásnej prihrávke od Petra Filipiaka. Prvá tretina sa tak skončila výsledkom 2:0. Karol Križan si na puk siahol len päťkrát.

V druhej tretine sme videli gól až po desiatich minútach hry, no počas tejto doby prebiehalo neustále obliehanie súperovej brány. A práve v početnej nevýhode sa podarilo skórovať Kirillovi Romanovovi na 3:0. Ruský nováčik si vybojoval puk v rohu ihriska a následne namieril do vinkla. Tento gól bol zlomovým bodom v zápase a od tohto času začali domáci hokejisti súkať jeden gól za druhým. Tridsiata štvrtá minúta bola minúta snov, nakoľko počas nej strelili hokejisti HKM až tri góly. Najskôr strieľal z bodu na vhadzovanie do protiľahlého rohu Michal Šagát, následne už spoza brány dotlačil puk za chrbát Spišskonovoveského gólmana Georgy Vilchinskiy a o niekoľko sekúnd pridal svoj druhý gól Kirill Romanov. V 36. minúte sa predviedol svojou gólovou parádičkou kapitán mužstva Ján Slovák, ktorý získal puk na modrej čiare a v samostatnej akcii na brankára zakončil. V závere druhej tretiny sa podarilo využiť presilovku Spišiakom a to už po štyroch sekundách, keď dorážal Dominik Novák. Druhá tretina sa tak skončila výsledkom 7:1.

V tretej tretine sa do brány postavil mladý odchovanec rimavskosobotského hokeja Dominik Albert, ktorý čelil len piatim strelám. V 45. minúte si otvoril strelecké konto aj mladík Peter Havran, ktorý si sám spracoval puk a zblízka prestrelil súperovho brankára. O pár minút pridal svoj druhý gól Michal Babkovič, ktorý po prihrávke Kirilla Romanovova triafal do prázdnej. Desiaty gól sa zrodil v 57. minúte na hokejke obrancu Ondreja Zošiaka, ktorý sa predstavil strelou od modrej. Následne sme mali možnosť vidieť aj trestné strieľanie, no na strane hostí, ktoré však Dominik Albert ubránil. Necelé dve minúty pred koncom stretnutia zavŕšil svoj hetrik a stanovil konečný výsledok 11:1 Kirill Romanov gólom z bekhendu, ktorý strelil už z bránkovej čiary.

Hokejisti Rimavskej Soboty zaknihovali svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne a to rozdielom triedy. Videli sme naozaj pekný zápas zo strany domácich, ktorý naberal miestami nádych exhibície. Zdobila ho hlavne pekná kombinačná hra s ideálnymi prihrávkami a množstvom šancí. O ďalšom priebehu zápasov budeme informovať na našom webe a na Facebooku.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES ''B'' 11:1 (2:0, 5:1, 4:0)

Góly HKM: 16. Michal Babkovič (Radoslav Gábor, Kirill Romanov), 20. Jakub Škantár (Peter Filipiak, Michal Šagát), 31. Kirill Romanov, 33. Michal Šagát (Peter Filipiak, Ján Slovák), 34. Georgy Vilchinskiy (Denis Nociar, Jakub Škantár), 34. Kirill Romanov (Georgy Vilchinskiy, Michal Babkovič), 36. Ján Slovák (Rastislav Matúška), 45. Peter Havran, 52. Michal Babkovič (Kirill Romanov, Georgy Vilchinskiy), 57. Ondrej Zošiak (Michal Šagát, Vladislav Solomonchak), 59. Kirill Romanov (Ondrej Zošiak, Georgy Vilchinskiy)

Strely: 68:17, Vylúčenia: 4:4, Trestné minúty: 6:8, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 1:0

Rozhodcovia: Ing. Peter Korba – Patrik Sarvaš, Martin Kurčík

Zostava HKM: Karol Križan, Dominik Albert – Radoslav Gábor, Peter Havran, Michal Šagát, Peter Filipiak, Ján Slovák – Jakub Škantár, Denis Nociar, Michal Babkovič, Kirill Romanov, Georgy Vilchinskiy – Rastislav Matúška, Ondrej Zošiak, Ivan Zorvan, Vladislav Solomonchak, Slavomír Buda – Marek Fiľo, Simon Iványi.

Zdroj: HKM Rimavská Sobota