DOPLNENÉ-HKM: Hokejisti Rimavskej Soboty postúpili do finále. Tam ich čaká Humenné

10. februára 2020 |  | |

Hokejisti Rimavskej Soboty postúpili do finále. Na ľade súpera vyhrali cez víkend obidva zápasy. V prvom, v sobotu 8. februára, otvoril strelecký účet v siedmej minúte Šturmankin a tak HKM Rimavvská Sobota vyhrávala 1:0. Už o pár minút dorovnal domáci Leskovjanský a prvá tretina skončila nerozhodne 1:1. Druhý gól HKM Rimavská Sobota strelil v
25 minúte Filipiak, bol to jediný gól druhej tretiny a posledný v sobotnom zápase, ktorý skončil rozdielom jedného gólu lepšie pre HKM Rimavská Sobota.

V nedeľnom zápase viedol Bardejov na domácom ľade po dvoch góloch Česelku už 2:0. V tej chvíli to už vyzeralo dosť zle pre HKM Rimavská Sobota. V 33.minúte ale Vilchinskiy strelil kontaktný gól a nádej Soboťanov ožila. Ešte do konca druhej tretiny vyrovnal Koniar na 2:2. Posledná tretina začala tromi presilovkami, ktoré HKM nevyužili, a tak stav ostal nezmenený 2:2. Prvýkrát soboťanov do vedenia dostal v nedeľnom zápase v 49. minúte zápasu Slovák a rozhodol o výhre HKM Rimavská Sobota 3:2 Famóznym výkonom otočili zápas z 0:2 na 3:2 a celkom zaslúžene sa dostali do finále východnej skupiny B. Hráči HKM Rimavská Sobota vyhrali sériu s Bardejovom 3:1 a vo finále skupiny B „sa pobijú“ v zápasoch s Humenným.

Prvé dva stretnutia sa odohrajú na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote už o dva týždne v sobotu (22.2) a nedeľu (23.2) so začiatkom o 17:00 hod.

Pozrite si víťazný gól Jána Slováka na 2:3 v Bardejove.

Pozrite si druhú tretinu, kde sa hokejisti HKM vrátili do hry a vyrovnali na 2:2.

Doplnené 11. februára o 15:00 hod.
O zápase obšírnejšie Rimava.sk inforomoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Do sobotňajšieho zápasu vstúpili Soboťania výborne. Už po šiestich minútach hry Nikolas Šturmankin otvoril skóre, keď odrazený puk pred bránou trafil na výbornú. Následne mali hráči HKM k dispozícii presilovku, v ktorej si vytvorili pár šancí, no stav nenavýšili. Práve naopak, o niekoľko minút sa pred Karolom Križanom objavil osamotený Matúš Leskovjanský, ktorý sa nemýlil a vyrovnal na 1:1. V závere prvej tretiny rozhodca vylúčil dvoch domácich hokejistov, a tak sme druhé dejstvo začínali presilovkou o dvoch hráčov. V tej sme dokázali vystreliť niekoľkokrát, no všetky strely zblokoval súper, prípadne výborne chytajúci Magarilov. O niekoľko minút sme sa už však mohli radovať z vedúceho gólu. Tesne pred bránou stojaci Peter Filipiak našiel odkrytý priestor nad ľavým ramenom brankára a skóroval. Potom začal úradovať hlavný rozhodca a vylúčil troch Rimavskosoboťanov za sebou. Hráči HKM si však poctivo pokrývali hráčov a na čele s Karolom Križanom dokázali ubrániť početnú nevýhodu, a dokonca aj pohrozili z protiútokov. V 37. minúte zahral vysokou hokejkou Bardejovčan Martin Palko a rozhodca nariadil štvorminútovú presilovku. Túto dlhú presilovku podporilo ešte ďalšie vylúčenie domácich, a tak sa hralo 5 na 3. Ani túto početnú výhodu nezahrali Soboťania podľa svojich predstáv a nevyužili už druhú rovnakú príležitosť. Asi najväčšiu šancu premárnil Georgy Vilchinskiy, keď mal pred sebou prázdnu bránu. V tretej tretine sme videli niekoľko príležitostí na oboch stranách, no stav sa už nemenil a hokejisti Rimavskej Soboty úspešne doviedli zápas do víťazstva 1:2 a rovnakým pomerom sa ujali vedenia v sérií.

HK Bardejov – HKM Rimavská Sobota 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Stav série: 1:2

Góly HKM: 7. Nikolas Šturmankin (Tomáš Stríž, Martin Koštial), 25. Peter Filipiak (Georgy Vilchinskiy)

Strely: 30:38, Vylúčenia: 6:9, Tr. minúty: 12:44, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 500

Rozhodcovia: Ing. Martin Korba MBA – Peter Hriško, Ing. Róbert Varga

Zostava HKM: Karol Križan (Denis Talár) – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Martin Koštial, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Vladislav Spiridonov, Tomáš Stríž, Šimon Stríž, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak

V nedeľu sa konal už štvrtý zápas série, v ktorom Rimavská Sobota chcela jednoznačne vyhrať a ukončiť tak sériu. Tentokrát vstúpil do zápasu lepšie Bardejov a skóre stretnutia otvoril vo 8. minúte. A opäť to bol odrazený puk pred Karolom Križanom, ktorý dorazil do brány Peter Česelka. Zvyšok prvej tretiny bol vo vysokej miere ovplyvnený vylúčeniami na oboch stranách. No ani jeden tím nedokázal využiť príležitosť početnej výhody, čo sa javilo ako obrovská slabosť oboch tímov aj v predchádzajúcom zápase, no taktiež to aj svedčilo o kvalitnej obrane a výborných výkonoch oboch brankárov. Aj v druhej tretine pokračovali obe mužstvá vo svojej aktívnej hre, ktorá sa presúvala z jednej strany na druhú a oba tímy si vypracovali množstvo sľubných šancí. V 32. minúte bola po prvýkrát v tomto dvojzápase využitá presilovka, no bohužiaľ na strane domáceho mužstva. Na 2:0 zvýšil opäť Peter Česelka, tentokrát strieľal od modrej. Rimavskosoboťanov to však nepoložilo a už o dvadsať sekúnd priniesli svoju odpoveď. V útočnom pásme sa dostal k puku Georgy Vilchinskiy a sám si dokázal poradiť so súperovým obrancom aj brankárom a krásne zavesil pod ľavú žrď. Soboťania aj naďalej pokračovali v svojom útočnom ťažení. Napomohla im k tomu aj ďalšia presilovka, ktorú však nevyužili. Minútu po jej skončení sa im podarilo pretaviť svoj tlak do vyrovnania, o ktoré sa kurióznym gólom zaslúžil Tibor Koniar. Ten nastrelil puk spoza brány do brankárových betónov a ten sa následne odrazil do brány. V úvode tretej tretiny mali hokejisti HKM k dispozícii tri presilovky za sebou. Ani jednu nevyužili. Asi viac im však vyhovuje hra štyroch proti štyrom, pretože počas nej sa im podarilo streliť vedúci gól. Kapitán Rimavskej Soboty v strednom pásme ukážkovo vypichol puk najväčšej hviezde Bardejova Petrovi Bartošovi a následne sa sám pustil na brankára. Aj napriek tomu, že bol faulovaný a bolo avizované vylúčenie, sa mu podarilo pretlačiť puk pomedzi nohy brankára a stanoviť tak na 2:3. Následne mal súper k dispozícii tri presilovky v rade. Podarilo sa im vytvoriť si tlak, no Karola Križana neprestrelili. Rozhodca im presilovku daroval aj v poslednej minúte. O vyrovnanie sa pokúšali aj hrou bez brankára, no hráči HKM Rimavská Sobota dotiahli zápas do víťazného konca a mohli sa tešiť aj z víťazstva v sérií a postupu do finále skupiny východ.

HK Bardejov – HKM Rimavská Sobota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) Stav série: 1:3

Góly HKM: 33. Georgy Vilchinskiy (Tibor Koniar), 38. Tibor Koniar (Georgy Vilchinskiy, Denis Nociar), 49. Ján Slovák

Rozhodcovia: Ing. Peter Korba, Ing. Martin Korba MBA – Mgr. Michal Vall, Ladislav Babjak

Od posledného domáceho zápasu, kedy bol výkon našich hokejistov veľmi slabý, sa ich prejav výrazne zlepšil po všetkých stránkach. Hrali omnoho uvoľnenejšie a aktívnejšie. Hlavne v nedeľnom zápase predviedli veľmi peknú hru, ktorá sa musela páčiť každému divákovi na štadióne. Naša obrovská vďaka patrí našim úžasným fanúšikom, ktorí merali ďalekú cestu do Bardejova a vo veľkom počte povzbudzovali našich chlapcov v oboch zápasoch. Taktiež ďakujeme aj Bardejovu za kvalitnú a vyrovnanú sériu a prajeme im veľa šťastia v ďalších zápasoch.

Zdroj: Rimava.sk, HKM Rimavská Sobota, Bardejov online