24. februára 2020 |  | | |

HKM Rimavská Sobota prehral v nedeľu aj svoj druhý zápas na domácom ľade. Hokejistom z Humenného podľahli 3:5. Šanca na postup stále je. Ak však chcú postúpiť, v ďalšom zápase si nemôžu dovoliť zakopnúť a musia vyhrať. Tentokrát na pôde súpera. Čaká ich tvrdý boj.

V druhom kole finále východnej časti 2. hokejovej ligy v nedeľu inkasovali Soboťania prvý gól hneď v úvode zápasu. Prvá tretina skončila remízou, po tom čo Tibor Koniar vyrovnal na 1:1 po vhadzovaní. Hra zostala naďalej otvorená.

V druhej tretine mali veľkú šancu hostia, po tom čo rozhodca odpískal samostatný nájazd. Humennský hráč možnosť nepremenil, a tak ostal stav nezmenený až do 31. minúty, kedy Mesároš dostal Humenné opäť do vedenia. Soboťania svoj boj nevzdávali, no do konca druhej tretiny gól nepridali.

Článok pokračuje pod reklamou.

Tretia tretina bola strelecky najzaujímavejšia, padlo spolu 5 gólov. V 45. minúte vyrovnal Ján Slovák počas presilovky domácich na 2:2, no už o minútu poslal Mesároš hostí do vedenia svojou druhou presnou strelou v zápase. V 51 minúte zvýšil súper už na 4:2 po strele Fedorka. Hráčom Rimavskej Soboty nezostávalo už veľa času na dorovnanie dvojgólového náskoku Humenného. Po odvolaní brankára Križana trafil Hamráček ešte prázdnu bránku. Upraviť domácim výsledok sa podarilo strelou Stríža v poslednej minúte.

Záznam z tretej tretiny si môžete pozrieť tu:

Rimavská Sobota napokon prehrala s Humenným 3:5. Séria sa presúva na východ, kde sa bude hrať už v sobotu 29. februára a Humenné má triumf na dosah.

HKM Rimavská Sobota – HC 19 Humenné 3:5 (1:1, 0:1, 2:3) Stav série: 0:2
Góly HKM: 7. Tibor Koniar (Michal Šagát, Peter Filipiak), 45. Ján Slovák (Rastislav Matúška, Jakub Škantár), 60. Šimon Stríž (Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy)
Strely: 32:46, Vylúčenia: 6:4, Tr. minúty: 10:8, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0, Diváci: 760
Rozhodcovia: Mgr. Ondrej Kalina PhD. – Jaroslav Riš, Maroš Pribula
Zostava HKM: Karol Križan, Denis Talár – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Tibor Koniar, Martin Koštial, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Spiridonov, Tomáš Stríž, Šimon Stríž, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak

Zdroj: Rimava.sk