6. októbra 2014 |  |

hokej_perexFanúšikovia hokeja boli v sobotu na rimavskosobotskom zimnom štadióne svedkami výborného hokeja s napínavým záverom. Domáci hráči HKM Rimavská Sobota sa síce v prvej tretine dostali do vedenia nad MŠK Hviezda Dolný Kubín, v poslednom dejstve však súper vyrovnal. O víťazstve Soboťanov napokon rozhodli až samostatné nájazdy.

Domáce mužstvo začalo suverénne, už v šiestej minúte Viktor Kubenko šikovnou strelou prekonal brankára a postaral sa tak o náskok pred súperom. Viac gólov však diváci v prvom dejstve nevideli, hoci hráči HKM poriadne zamestnávali kubínsku obranu. Ani druhá tretina nepriniesla žiadnu zmenu v gólovom stave. Aj keď súper "dotlačil" puk do brány, gól nebol platný pre hráča v bránkovisku.  Kubínčania však úspešne zakončovali v poslednej tretine, po tom, ako domáci nepremenili niekoľko šancí. V 49. minúte doplatili na svoju chybu a z hokejky Dávida Draveckého padol gól, ktorým MŠK Hviezda vyrovnal na 1:1. O víťazovi sa nerozhodlo ani v dramatickom predĺžení, ktoré prinieslo aj nepekný zákrok zozadu na rimavskosobotského hráča a vylúčenia na strane súpera. Nasledovali samostatné nájazdy, po ktorých sa napokon z víťazstva tešili Soboťania.

"V sobotu mohli diváci vidieť vynikajúci zápas dvoch ašpirantov na prvé priečky skupiny B. Od prvej minúty až do konca sa hral nádherný hokej, ktorý podľa vyjadrení rozhodcov predčil úrovňou aj prvoligové zápasy," zhodnotil pre Rimava.sk tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel. Ako dodal, oba tímy sa sústredili na pozornú obranu, z čoho plynulo menej vyložených šancí. "Viac ich bolo na strane domácich, ale nedokázali prekonať brankára hostí," podotkol.
"Gól nepadol ani v predĺžení, keď sme mali výhodu o dvoch hráčov. V nájazdoch sme na vedenie súpera odpovedali dvomi nádhernými gólmi Galla a Danka. Pochvala za predvedený výkon patrí celému tímu na čele s brankárom Melnom," povedal Štefan Hanzel.

HKM Rimavská Sobota  - MŠK Hviezda Dolný Kubín  2:1 gws (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Zostava: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Michal Danko, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Simon Iványi, Viktor Kubenko, Ivan Líška, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák