No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zimný štadión navštívil vĺčik Goooly v rámci projektu Deti na hokej

25. novembra 2015 |  | |

gooolyZimný štadión v Rimavskej Sobote patril v sobotu, 22. novembra, takmer stovke malých detí, ktoré sa prišli zabaviť na akciu pod názvom Deti na hokej. Cieľom podujatia, ktoré organizoval Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s hokejovými klubmi po celom Slovensku, bolo rozšíriť základne hokejových prípraviek v menších kluboch. Ako Rimava.sk ďalej informoval Štefan Hanzel, predseda HKM Rimavská Sobota, vedenie klubu uvítalo toto podujatie a s veľkou radosťou sa neho pustili. Podľa jeho slov v dnešnej dobe deti málo športujú a práve akcie tohto formátu by to mohli zlepšiť. „Veríme, že všetkých 85 zúčastnených detí odišlo domov s radosťou a so zážitkami, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Dúfame, že mnohých z nich budeme čoskoro vídať na hokejových tréningoch, a že možno aj táto akcia našla nejakého budúceho hviezdneho hokejistu NHL,“ priblížil predseda HKM, ktorý ďalej informoval o priebehu projektu.

Už pri vchode na štadión mohli deti stretnúť nášho hosťa, ktorým bol maskot majstrovstiev sveta v roku 2011 konaných na Slovensku a aj tých pripravovaných v roku 2019 vĺčik Goooly. Nejednému dieťaťu sa zjavil úsmev na perách pri pohľade na vĺčika a mnoho z nich sa s ním aj vyfotilo. Vĺčik Goooly spríjemňoval celú akciu a pobavil nielen deti. Ešte pred tým, ako si deti obuli svoje korčule sa museli zaregistrovať, pretože sa hralo o 10 kompletných hokejových výstrojov. Podmienku účasti bolo priniesť si hocijakú prilbu, pretože bezpečnosť je najdôležitejšia a tí, ktorí mali si priniesli aj korčule, iným sme požičali. Mnohí účastníci stáli po prvý krát na ľade, no pomáhali im naši kvalifikovaní tréneri a chlapci, ktorí už niekoľko rokov hokej hrávajú.
Hneď po príchode na ľad sa deti rozdelili do piatich skupín. V jednej skupine boli tí, ktorí korčuľovať nevedeli a spoznávali sa z ľadom. V štyroch skupinách sa chlapci a dievčatá striedali na štyroch stanovištiach, kde boli pre nich pripravené zaujímavé súťaže, pri ktorých im asistovali tréneri hokejového klubu HKM Rimavská Sobota. Deti si mohli vyskúšať korčuľovanie pomedzi rôzne prekážky a streľbu pukom na bránku. Počas celého podujatia bol pre deti pripravený teplý čaj a niečo pod zub. V závere akcie došlo k žrebovaniu desiatich výstrojov, ktoré venoval SZĽH. Desiati šťastlivci si tak domov odniesli novučičkú výstroj, no podmienkou je, že v prípade nevyužívania ju musia majitelia vrátiť hokejovému klubu, ktorý ju poskytne ďalším nádejným hokejistom. Pri odchode si každý prebral ľadový diplom so svojím menom, pracovný zošit s hokejovou tematikou, náramok a nálepku.

Zdroj: vedenie HKM Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross