No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOKEJ: Štatistika domácich víťazstiev s Breznom pokračuje

3. októbra 2017 | |  | | |

Uplynulú sobotu sa muži HKM predstavili v druhom domácom zápase sezóny, kedy privítali svojho odvekého súpera z Brezna. Vzájomné zápasy sú vždy napínavé a divákmi obľúbené. „So súperom vedieme zaujímavú štatistiku. Na domácom ľade sme neprehrali ani jeden zápas. Do sobotňajšieho zápasu sme nastúpili s ambíciou pokračovať v štatistike. Naše rady sa opäť doplnili a obohatil nás Michal Kulíšek, ktorý hájil naše farby aj minulú sezónu,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Podľa je ho slov do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí už po 90 sekundách viedli. Puk do brány tečoval Štubňa. Domáci sa nenechali zahanbiť a už o dve minúty vyrovnali zásahom Dmitrieva. Následne navýšil na 2:1 Denis Moroz, ktorý mieril ponad betóny brankára. Tesne pred koncom tretiny mali domáci výhodu o dvoch hráčov, no nepodarilo sa im ju využiť. V druhej tretine využili hostia presilovku a poslali opäť zápas do vyrovnaného stavu. „Už o pár sekúnd vymietol pavučinu v bráne hostí Buda, po samostatnej akcii z obranného pásma. O minútu pretlačil puk do brány Šagát a o dve minúty opäť. Pri dvoch góloch zaznamenal asistenciu brankár domácich Križan, ktorý bol v zápase veľkou oporou a vychytal množstvo tutových šancí,“ priblížil Hanzel a dodal, že o pár minút využil ďalšiu presilovku hostí Guttmann a znížil na 5:3. V polovici tretej tretiny spôsobil stres všetkým domácim Šmálik, ktorý znížil rozdiel na 5:4.

V závere ešte vzniklo na ľade pár roztržiek, čo spôsobilo, že Rytieri z Brezna hrali často oslabení a prišli tak o možnosť poslať zápas do predĺženia. Domáci si naopak udržali náskok a stali sa víťazmi gemersko-horehronského derby, a dokonca neporušili ani tradíciu domácich víťazstiev. „Veríme, že túto štatistiku povedieme ešte pár rokov a nedovolíme aby si Brezno odnieslo z nášho teritória nijaké body,“ poznamenal Hanzel, podľa ktorého sa od úvodu hralo opatrnejšie, no postupne pribúdajúcimi gólmi sa začalo priostrovať a v závere to už priam iskrilo.

Celý zápas bol však vyrovnaný a právo na víťazstvo mali oba tímy. Momentálne majú muži HKM Rimavská Sobota na svojom konte 6 bodov a nachádzajú sa na piatom mieste. „Počas zápasu sme obnovili našu tradičnú súťaž v streľbe na bránu. V prvom kole však nikto neuspel. Dúfame, že sa to podarí už na najbližšom domácom zápase, kedy určite budeme súťažiť opäť,“ povedal Hanzel.

Už o týždeň vycestujú muži HKM na ľad úradujúceho favorita tabuľky HK Bardejov, kde sa opäť pokúsia ukradnúť nejaké body. Aj keď to bude ťažké, nakoľko Bardejov ešte ani raz nezaváhal a oproti minulej sezóne zvýšil svoju formu o niekoľko latiek. Na ten ďalší týždeň, v sobotu 14. októbra sa môžete tešiť na ďalší domáci zápas mužov HKM. Privítajú v ňom mužstvo HC REBELLION Gelnica, ktoré zatiaľ nemá na konte ani jeden bod.

HKM Rimavská Sobota – HK Brezno 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Góly HKM: Artem Dmitriev (Michal Kulíšek, Kirill Domaev), Denis Moroz (Kirill Domaev, Artem Dmitriev), Slavomír Buda (Karol Križan), Michal Šagát (Peter Filipiak, Karol Križan), Michal Šagát (Peter Filipiak, Ján Slovák)

Strely: 32:42
Trestné minúty: 10:24
Rozhodovali: Martin Mihaľov – Martin Staššák, Bc. Michal Vall
Diváci: 282

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív HK Brezno


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross