HOKEJ: V poslednom domácom zápase si Soboťania pripísali hladké víťazstvo

10. februára 2015 | |  | |

ilustračné fotoNapriek oklieštenej zostave si hráči HKM Rimavská Sobota v sobotu na tunajšom zimnom štadióne ľahko poradili so súperom z Gelnice. V poslednom domácom zápase fanúšikov nesklamali a pripísali si hladké víťazstvo. Brankára hostí úspešne prekonali šesťkrát, naopak, domáci brankár vyšiel zo zápasu s čistým štítom.

Prvá tretina sa však nevyvíjala podľa predstáv ani jedného z tímov, nepadol ani jeden gól. To však už v úvode druhého dejstva zmenil Jakub Škantár a Soboťanov posielal do vedenia, ktoré v priebehu niekoľkých sekúnd poistil aj druhým gólom. Na 3:0 potom v 27. minúte zvyšoval Viktor Kubenko. V poslednej tretine sa o slovo opäť prihlásil Škantár a znovu vsietil dva góly. Na záverečných 6:0 tesne pred koncom zápasu zvyšoval Peter Gallo, súperom pritom nepomohla ani výmena brankára.

"Mali sme jednoznačnú hernú prevahu," zhodnotil pre Rimava.sk tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel. Ako spomenul, tím nenastúpil v plnej zostave, kvôli zraneniam a chorobe, podobne aj súper podľa jeho slov prišiel v oslabenom zložení.

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sú aktuálne na tretej priečke v tabuľke, za mužstvom z Dolného Kubína a lídrom MHK Humenné. Nasledujúci zápas 25. kola odohrajú počas valentínskej soboty v Detve, potom ich čaká herná prestávka a v poslednú februárovú sobotu nastúpia v Ružomberku.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový klub SLOVAN Gelnica 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Góly: Jakub Škantár (4), Viktor Kubenko, Peter Gallo
Strely 45:16, Zásahy 16:39, Vylúčenia 5:5, Trestné minúty 10:10, Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0
Rozhodcovia: Ondrej Kalina, Peter Hricko, Matej Janiga

Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna, Ľubomír Bačkor, Peter Gallo, Marek Heckl, Viktor Kubenko, Ivan Líška, Rastislav Matúška, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák, Martin Vyskoč