HOKEJ: V príprave víťazne aj s novými posilami, v sobotu už naostro

17. septembra 2019 | |  |

Prípravné zápasy na novú sezónu máme za sebou a čakajú nás už ligové zápasy, v ktorých pôjde o všetko. Veríme, že kormidelník Ján Podkonický si vyskúšal všetky formácie a na sobotňajší zápas predstaví tú najlepšiu zostavu.

Odvetný prípravný zápas sa skončil podobným výsledkom ako ten prvý v Dolnom Kubíne. Ešte pred vhodením úvodného buly sme si minútou ticha spomenuli na hokejového funkcionára a priateľa Jozefa Oštroma, ktorý nás minulý týždeň navždy opustil. Tempo zápasu bolo typické pre priateľské stretnutie. Chvíľky nezáživného zápasu pre diváka však striedali chvíľky napätia a naozaj pekných hokejových momentov. Súpiska Rimavskej Soboty bola riadne zaplnená. Objavilo sa na nej až 21 mien, takže domáci tréner má naozaj z čoho vyberať. V prvej tretine sme videli len jeden gól, ktorý padol z hokejky domáceho mužstva. V 16. minúte sa do samostatného zakončenia dostala nová ruská posila Vladislav Spiridonov a súperovho brankára prekonal. V 6. minúte druhej tretiny súper vyrovnal parádnou strelou pod horné brvno. Autorom gólu bol Jakub Michalica. Pred koncom druhej tretiny poslal do vedenia domácich gólom Slavomír Buda. O dve minúty súper opäť vyrovnal a opäť sa o to zaslúžil Jakub Michalica gólom z otočky. Po necelých dvoch minútach tretej tretiny sa opäť do vedenia dostali domáci. Druhý gól zaznamenal Vladislav Spiridonov. Následne mali hostia z Dolného Kubína obrovskú príležitosť v podobe presilovky o dvoch hráčov. Hostia však túto možnosť nevyužili, práve naopak k šanci sa dostali domáci. Päť minút pred koncom stretnutia stanovil konečné skóre na 4:2 gólom v oslabení Michal Šagát.

HKM Rimavská Sobota – MHK Dolný Kubín 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly HKM: 16. Vladislav Spiridonov, 37. Slavomír Buda (Tibor Koniar, Michal Slovák), 42. Vladislav Spiridonov (Denis Nociar), 55. Michal Šagát

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) - Rastislav Matúška, Tomáš Goras, Peter Filipiak, Michal Slovák, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Radovan Iždinský, Denis Moroz, Dávid Tomečko, Vladislav Spiridonov, Ivan Zorvan, Michal Šagát, Peter Havran, Jakub Škantár, Ján Slovák, Tibor Koniar, Denis Nociar, Slavomír Buda, Radoslav Gábor

V zostave na novú sezónu sa môžeme opäť tešiť na našu veľkú oporu v bráne, reprezentačného brankára Karola Križana, pre ktorého to už bude tretia sezóna v drese Rimavskej Soboty. Z partie Rusov nám ostali len dvaja hráči Denis Moroz a Georgy Vilchinskiy, no doplní ich nováčik Vladislav Spiridonov, ktorý sa v príprave ukázal vo veľmi dobrom svetle. Do zostavy sa dostali aj hráči, ktorí už v minulosti na pár zápasov obliekli dres Rimavskej Soboty Dávid Tomečko a Nikolas Šturmankin. Rady obrancov vystuží hráč so skúsenosťami z extraligy aj zahraničia Ondrej Zošiak. V tíme pokračuje aj minuloročná posila z play-off Tibor Koniar.

Prípravný zápas si prišiel pozrieť slušný počet divákov. Na tribúne sa stretlo okolo 300 ľudí. Ďakujeme všetkým za povzbudzovanie a aj finančnú podporu vo forme dobrovoľného vstupného. Zároveň pozývame všetkých na prvý ligový zápas, ktorý odohráme už túto sobotu 21. septembra tradične o 17:00. Našim súperom bude HK 2016 Trebišov.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Ján Čajko