HOKEJ: V susedskom derby padlo trinásť gólov, z výhry sa tešili domáci

8. januára 2015 | |  | | |

hokej Rimavská Sobota vs. LučenecNa rimavskosobotskom ľade sa v trojkráľový utorok stretli susedia, hráči HKM v 19. kole hostili Lučenčanov z chvosta tabuľky. Domáci počas celého zápasu vytrvalo obliehali súperovu bránu, mnoho striel však končilo v lapačke výborného gólmana, ktorý Soboťanov miestami riadne potrápil. Sviatočný zápas napriek tomu dopadol v ich prospech, napokon sa tešili z výsledku 9:4.

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa proti súperovi z Lučenca postavili po tretíkrát v sezóne. Doterajšie výsledky aj pohľad do tabuľky naznačovali, že tak, ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch, aj tentokrát budú za kratší koniec ťahať práve Lučenčania. Tí ale nezapreli bojovnosť a na prekvapenie mnohých domácich fanúšikov otvárali gólový účet zápasu. Domáci síce už v úvode predviedli niekoľko pekných akcií a intenzívne šachovali pred lučeneckou bránkou, avšak bezvýsledne. Naopak, v 11. minúte Jaroslav Kucej unikol, išiel sám na brankára a bol z toho prvý gól. V priebehu nasledujúcej minúty ale Soboťania v presilovke odpovedali, úspešne premenil Rastislav Matúška. Do šatní sa tak mužstvá rozchádzali za stavu 1:1.

Remíza netrvalo dlho, len pár sekúnd druhého dejstva stačilo na to, aby sa Soboťania chopili vedenia, gólom Viktora Kubenka a vzápätí aj Mareka Heckla. Ďalší zásah do brány však potom prišiel opäť na strane hostí, z hokejky Kuceja. Na 4:2 zvyšoval Peter Filipiak, no Lučenčania sa znovu doťahovali, keď skóroval aj Rudolf Holub. V tej istej minúte však poslal puk do brány ďalší hráč HKM Rimavská Sobota Michal Šagát. Všetkých šesť gólov druhej tretiny pritom padlo v priebehu desiatich minút.

Po prestávke sa teda hráči vracali na ľad za stavu 5:3,  no nie na dlho. V 44. minúte strelil puk do brány Lučenčanov znova Kubenko, aj z opačnej strany však prišla gólová odpoveď, hoci posledná. Potom už mali sólo domáci, dva góly pridával Michal Šagát a pripísal si tak hetrik, na 9:4 menil výsledok zápasu Denis Nociar.

„Diktovali sme tempo hry, bolo to také búšenie na jednu bránu, veď aj pomer striel (61:19, pozn. red.) hovorí za veľa. No bolo vidieť, že Lučenčania majú šikovného brankára," zhodnotil aj tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejový club Lučenec 9:4 (1:1, 4:2, 4:1)

Góly: Kucej (2), Matúška, Kubenko (2), Heckl, Filipiak, Holub (2), Šagát (3), Nociar

Strely: 61:19, Zásahy: 15:52, Vylúčenia: 8:7, Trestné minúty: 24:14, Presilovky 2:1, Oslabenia: 1:0
Rozhodcovia: Ján Majling, Richard Ivan, Peter Rojík

Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Richard Fiala, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Viktor Kubenko, Ivan Líška, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák