HOKEJ: V zápase proti Bleskom z Detvy sa blysli Soboťania

29. decembra 2014 | |  | |

Soboťania zvíťazili nad DetvouRimavskosobotskí hokejisti v sobotu v domácom prostredí privítali MHK Blesky Detva, gólová búrka sa však odohrávala najmä v bránke hostí. Hoci domáci hráči začínali neisto a súper odskočil hneď tromi gólmi, potom sa karta obrátila. Soboťania nielenže vyrovnali, ale získali prevahu, na ktorú sa už Detvanom nepodarilo dotiahnuť. Druholigový zápas 16. kola medzi HKM Rimavská Sobota a MHK Blesky Detva skončil výsledkom 8:4 (2:3, 4:0, 2:1).

Hneď v úvode zápasu sa o slovo prihlásili hostia, a to hneď trikrát za sebou. V 8. aj v 13. minúte skóroval Lukáš Pinka, vzápätí na 0:3 zvyšoval Rastislav Gábor. Soboťania však už potom súpera na dlhší čas umlčali. V prvom dejstve sa im podarilo znížiť gólový rozdiel úspešným zakončením Mareka Heckla v 16. minúte, tesne pred koncom počas presilovky prekonal súperovho brankára aj Rastislav Matúška. Do šatní teda hráči odchádzali za stavu 2:3.

Druhá tretina bola jednoznačne v réžii domácich, súperovi uštedrili štyri góly. Najskôr v 26. minúte Denis Nociar vyrovnával na 3:3, hneď na to skóroval Marek Heckl a o desať sekúnd neskôr aj Michal Šagát. Práve po piatom góle do bránky Detvy hostia v 28. minúte vymenili brankára, no výborný Šagát si poradil aj s ním. Počas presilovky, dve minúty pred koncom tretiny, zvyšoval na 6:3.

Aj v poslednej časti zápasu Soboťania pokračovali v nasadenom tempe, keď na radosť početného domáceho publika v 42. minúte na 7:3 poistil Ján Báti. Posledný, ôsmy gól do súperovej brány vsietil Michal Šagát, ktorý si tak pripísal hetrik. Česť detvianskeho mužstva ešte zachraňoval v 53. minúte Tomáš Pospíšil. Viac úspešných striel však zo strany hostí už nepadlo a tak chlapci z HKM Rimavská Sobota vyšli z posledného tohtoročného zápasu víťazne. Najbližšie sa postavia proti MHK Ružomberok, opäť na domácom ľade, v sobotu, 3. januára o 17.00 hod.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – Mládežnícky hokejový klub BLESKY Detva 8:4 (2:3, 4:0, 2:1)

Góly: Heckl 2, Matúška, Nociar, Šagát 3, Báti - Pinka 2, Gábor, Pospíšil, Vylúčení: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BABELIAK Jozef, GREGUŠ Jozef a ROJÍK Peter
Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Peter Filipiak, Peter Gallo, Marek Heckl, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák