HOKEJ: V zápase so Sabinovom rozhodla o našom víťazstve výborná prvá tretina

2. novembra 2018 | |  | |

V sobotu, 27. októbra, sa muži HKM Rimavská Sobota vrátili po dvoch zápasoch na domáci ľad. Na ihriskách súperov sa im podarilo z dvoch zápasov získať tri body. Najprv prekazili úspešné otvorenie zimného štadióna v Kežmarku, keď zdolali domáci MHK 4:7. Minulý týždeň sa predstavili v Trebišove, kde obe mužstvá podali perfektný výkon, no šťastnejší boli domáci, ktorí vyhrali 2:0.

V zápase so Sabinovom chýbali našim chlapcom dve veľké opory Denis Moroz a Rastislav Matúška. V našom tíme sa však ocitol nový útočník. Už v Trebišove nastúpil mladý Martin Novotný, ktorý pôsobí v prvoligovom Prešove.

Od úvodu sa hral rýchly a živý hokej. Lepší vstup však zaznamenali domáci. Už v 22. sekunde prekvapil strelou z vrcholu kruhov brankára hostí Filipiak. Následne sa hra prelínala z jednej strany na druhú a oba tímy zaznamenali niekoľko šancí. V 8. minúte hrali domáci presilovku. Počas nej si vypracovali niekoľko šancí, no veľkú zahodil po jej skončení Dmitriev, keď nastrelil len hornú žrď. Po pár sekundách zvýšil na 2:0 Škantár, keď od modrej nahodil padáčikom na bránu a puk padol do brány. O minútu neskôr strelou spomedzi kruhov skóroval Zorvan. V druhej tretine už nastolené tempo opadlo. Najmä domáci pôsobili zaspatým dojmom, čo hostia hneď v úvode využili. Najskôr predviedol parádny zákrok Križan, no následne už bolo zakončenie Paulovského nad jeho sily. V úvode hrali domáci oslabenie o dvoch hráčov, ktoré ustáli a boli odmenený presilovkou. Počas nej si vybojovali niekoľko šancí, no neskórovali. Naopak si nepostrážili vylúčeného hráča, ktorý po skončení trestu zvýšil na 3:2. Tretia tretina už žiadne góly nepriniesla. Prvá tretina priniesla naozaj pohľadný hokej pre divákov, no ostatné dve už boli nemastné-neslané.

HKM Rimavská Sobota - HK Sabinov 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Góly: 1. Filipiak Peter; 11. Škantár Jakub; 12. Zorvan Ivan - 23. Paulovský Marcel; 29. Goffa Anton
Strely: 40:24
Vylúčenia: 3:4 na 2 min
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Rojík - Kurčík, Šebeň
Diváci: 295

HKM Rimavská Sobota sa nachádza stále na prvej priečke tabuľky s jednobodovým náskokom pred HK Bardejov. Budúci týždeň naši chlapci cestujú k zahraničnému účastníkovi druhej ligy do Sanoku, ktorý sa nachádza na šiestej priečke so ziskom šiestich bodov. V ich tíme však pôsobí dlhodobý hráč Košíc Peter Bartoš. Na domácom ľade sa opäť predstavia v sobotu 10. novembra tradične o 17:00 hod. proti Gelnici.

Na záver by sme sa chceli poďakovať našim fanúšikom, že chodia na domáce zápasy a podporujú našich chlapcov. Je to pre nás veľkým potešením, keď na štadióne panuje búrlivá atmosféra, o ktorú sa starajú naši perfektní fanúšikovia. Trochu nás však mrzí, že používate pyrotechniku ako tomu bolo aj na uplynulom zápase. Zimný štadión je uzavretý priestor, kde je používanie zábavnej pyrotechniky zakázané a trestné. Dym, ktorý dymovnice spôsobujú ochromí vždy fungovanie zimného štadiónu na niekoľko hodín. Je to veľmi náročné vyvetrať a po zápase nastupujú ešte hokejové partie, pre ktoré je problémom hrať v takomto prostredí. Na druhej strane tým môžete poškodiť aj náš klub. Rozhodca v takomto prípade môže ukončiť zápas a kontumovať ho v náš neprospech a SZĽH napáliť riadne vysokú pokutu. A toto určite nikto z nás nechce. Preto by sme vás chceli poprosiť aby ste pyrotechniku viac na štadióne nepoužívali. Veď na žiadnom inom hokejovom zápase aj vo vyšších ligách pyrotechniku nevidíme. Za bezpečné a slušné fandenie vám budeme vždy vďační.

Zdroj: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota FOTO: Denis Szoke