No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Armwrestling: Miroslav Murín z Rim. Soboty zvíťazil, zlato z majstrovstiev si priniesli aj Kokavčania

Na Majstrovstvách Slovenska v pretláčaní rukou sa na popredných pódiových priečkach umiestnili športovci z Kokavy nad Rimavicou a z Rimavskej Soboty.

Z Prešova si priniesli zlato

Športovci si silu svojich rúk išli zmerať do Prešova. „Keďže sezóna bola prerušená, hlad po súťažných úspechoch bol naozaj obrovský,“ povedal armwrestler Ján Vojenčák z Kokavy nad Rimavicou. V hre bolo veľa, takmer 200 pretekárov z celého Slovenska bojovalo o tituly majstrov Slovenska a nomináciu na majstrovstvá Európy a sveta.

Článok pokračuje pod reklamouV juniorských kategóriách sa predstavili pretekárky z Kokavy nad Rimavicou Emma Horváthová a Tamara Stieranková. Svoju dominanciu potvrdili – získali zlaté medaily vo svojich kategóriách. „Navyše sa predstavili aj v ženských kategóriách, v ktorých dievčatá milo prekvapili a získali tak ďalšie dve zlaté medaily, čím získali svoje prvé seniorské tituly, čo je v ich veku naozaj úctyhodný výkon,“ informuje ďalej Vojenčák, ktorý sa na súťaži taktiež predstavil, a to spolu s Miroslavom Murínom z Rimavskej Soboty a s Jakubom Komendom z Kokavy nad Rimavicou.

Ján Vojenčák (vpravo) zvíťazil v kategórii mužov do 75 kilogramov.

Vojenčák a Murín ovládli mužské kategórie

Ján Vojenčák zvíťazil v kategórií do 75 kilogramov ľavou rukou, kde nenašiel premožiteľa. Rovnako dobre si viedol aj Miroslav Murín, ktorý s prehľadom zvíťazil v kategórií do 65 kilogramov ľavou rukou. „Ukázal tak, že je momentálne jeden z najväčších talentov a adeptom do reprezentácie,“ myslí si Vojenčák. Ako ďalej dodal, Jakub Komenda podal veľmi dobrý výkon a medaila mu ušla len o kúsok. „Všetci športovci svojimi výkonmi potešili. Nominovali sa na budúcoročné majstrovstvá Európy a sveta, čo je veľká výzva a zároveň obrovská motivácia do tréningu,“ uzavrel armwrestler Vojenčák.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Slovenská asociácia pretláčania rukou


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross