No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chanbaristi vybojovali na turnaji viac ako dvadsiatku medailí

perex-chanbaraChanbaristi z Rimavskej Soboty si na sobotňajšom turnaji vybojovali viac ako dvadsiatku medailí. Turnaj v Košiciach organizoval Samurai Klub Chanbara Košice pod vedením Borisa Lieskovského (tréner klubu, 1.Dan) a Slovenskej Asociácie Chanbara na Slovensku turnaj. Ako ďalej Rimava.sk informoval asistent trénera Chanbary Tibor Figei, turnaj bol zároveň aj 2.kolom ligy Spochan (športová chanbara) 2016 na Slovensku.

Podľa jeho slov si Chanbaristi zmerali svoje sily v šiestich zbraniach – Kodachi (krátky meč), Tate kodachi (krátky meč-štít), Chocken (dlhý meč), Tate chocken (dlhý meč - štít), Morote (dlhý meč obojruč), Nito (krátky meč-dlhý meč). Ďalej to bola Kihon dosa (súborné cvičenia-kata). „Súťažilo sa v kategóriách chlapci 6-8 , 9-11, 12-14 rokov a dievčatá 11-13 rokov, seniorky a seniori 18 a viac rokov. Chanbaristi si mohli vybrať 4 disciplíny a kihon dosu-katu. Seniori súťažili aj v tímoch. Okrem rimavskosobotského klubu Falcon boli ešte súťažiaci z Košíc, Trenčína a Prahy,“ priblížil Figei, podľa ktorého najpočetnejšiou kategóriou bola kategória seniori, kde nastúpilo proti sebe 13 zápasníkov. Ako poznamenal súboje boli rýchle, pretože sa súťažilo, len na jeden bod, až finále bolo na dva.

Za rimavskosobotský klub nastúpilo podľa Figeia 10 športovcov, ktorí získali spolu 26 medailí. „Desať zlatých, jedenásť strieborných a päť bronzových,“ uviedol. V kategórii chlapci 6 až 8 rokov si podľa Figeia jedno prvé (dlhý meč) a jedno druhé miesto (krátky meč- štít) vybojoval Matúš Ďurica, Lukáš Kurek získal jedno prvé (dva meče) a dve bronzové medaile (dlhý meč a krátky meč). V kategórii 9-11 rokov príkladne bojoval aj Richard Laššák, tentoraz sa mu ale medaila neušla.

„V kategórii dievčat 11 až 13 rokov sa najviac darilo Laure Dávidovej, ktorá získala 5 medailí (4 zlaté – krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dva meče a jednu striebornú medailu – kihon dosa - kata),“ spomenul asistent trénera a dodal, že nezaostala ani Tereza Ďuricová, ktorá získala 4 medaile (2 strieborné – krátky meč, krátky meč- štít a 2 bronzové dlhý meč a dva meče).

V senioroch sa darilo najlepšie Petrovi Kojnokovi a Tiborovi Figeimu. Získali zhodne po 4 medaile. Peter získal 2 zlaté (dlhý meč-štít a dlhý meč obojruč) a 2 strieborné (2 meče a tím. súťaž). Tibor získal jednu zlatú (krátky meč-štít) a 3 strieborné (dlhý meč obojruč, kihon dosa – kata a tím.súťaž) a tesne mu ušla medaila z krátkeho meča, kde skončil na 4.mieste.

Dávid Kurák si podľa Figeiho priniesol 3 medaile, jednu zlatú (krátky meč), jednu striebornú (tím. súťaž) a jednu bronzovú (dlhý meč obojruč). „Ladislav Laššák sa zúčastnil takejto súťaže prvý raz a hneď získal jednu striebornú medailu (krátky meč-štít) a aj jemu ušla tesne ďalšia, keď v dvoch mečoch skončil na 4.mieste. Súťaže sa zúčastnil aj Ján Micko, ktorý tiež príkladne bojoval v každej zvolenej disciplíne, aj keď sa mu medaila neušla,“ doplnil asistent trénera.

„Chcem sa osobitne poďakovať každému chanbaristovi z nášho klubu za vzornú reprezentáciu, rodičom za pomoc, košickému Samurai klubu za perfektnú organizáciu a pravdaže rozhodcom za ich prácu. Pre mňa to bol dobrý test pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy, ktoré sa budú konať v Paríži medzi 6 až 9. májom. Posledné mesiace sa okrem klubových tréningov zúčastňujem aj na tréningoch v Košiciach pod vedením môjho majstra Borisa Lieskovského (1.Dan), obetujem tomu každú voľnú chvíľu. Poďakovanie patrí aj mojim sparing partnerom, ktorí som ňou cvičia aj súkromne a pravdaže sponzorom, bez ktorých by som sa na tento turnaj nedostal,“ dodal na záver Tibor Figei.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross