No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconistom sa v metropole východu darilo, priniesli viacero medailí

26. mája 2014 |  | |

tkw KošiceTaekwondisti Falcon TKD klub Rimavská Sobota si z druhého ročníka medzinárodného turnaja CASSOVIA CUP 2014, priniesli viacero medailí. Do bojov zasiahli aj nováčikovia. Turnaj, ktorý je zároveň prvým kolom Slovenskej ligy v Taekwondo WTF, sa konal 10. mája a zúčastnilo sa ho 170 pretekárov zo 14 klubov a piatich štátov. O priebehu a výsledkoch Rimava.sk informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi.
Falcon na turnaji tentokrát reprezentovali zástupcovia mladšej generácie a do bojov sa zapojilo 9 bojovníkov a 3 bojovníčky. Naši najmenší bojovníci Riško Engler ( kat. pupils 2 „– 30 kg“ ) a Riško Lašák (kat. pupils 2 „ -26 kg „) nastúpili už na svoj tretí zápas odhodlaní vyhrať a získať ďalšie skúsenosti. Obidvaja sa v zápase držali, súperovi uštedrili niekoľko presných zásahov, ale po náročnom a tesnom boji sa im nepodarilo súperov poraziť, získali 3. miesto a dôležité skúsenosti do ďalších bojov.
Medzi najmenších patril aj Danny Zachar (kat. pupils 2 „ -24 kg“), ktorý na rozdiel od svojich kolegov nastúpil na tatami prvýkrát. Svoj prvý zápas si vychutnal a doslova odovzdal na tatami srdce. Ale skúsenejší súper ho porazil a umiestnil sa na konečnom 2. mieste. Nováčikom na tatami bol aj Adam Červienka (kat. cadet -45 kg), ktorý sa vo svojom prvom zápase držal na výbornú, nepreukázal strach pred súperom, bojoval a len tesný bodový náskok súpera ho pripravil o víťazstvo. Získané skúsenosti a konečné 3. miesto Adama iste motivovali k ďalším cieľom.

Za dievčatá zabojovala ako prvá Cynthia Ferencová (kat. cadet – 44 kg), ktorá sa v zápase nenechala a svoju druhú skúsenosť na tatami udržala v remízovom stave až do konca, čím došlo k zápasu na „Golden point“, kde sa jej podarilo zabodovať ako prvej, čím získala 1. miesto. Druhou zástupkyňou dievčat bola Vaneska Ádamová (kat. cadet -33 kg), ktorá v zápase bojovala, až nešťastný zásah súperky do krku ju trocha rozhodil, sťažilo jej to dýchanie a v poslednom kole sme sa v rámci bezpečnosti zdravia rozhodli zápas predčasne ukončiť. Vaneska sa tak umiestnila na konečnom 3.mieste.

Najskúsenejšou z dievčat bola Karolína Mravcová (kat. cadet – 47 kg), ktorá si so súperkou ľahko poradila, v zápase mala prevahu natoľko, že ho ukončili predčasne v prvom kole na tech. KO s vysokým bodovým rozdielom sa umiestnila na 1. mieste. Za chlapcov ešte nastúpili Matúš Babala (kat. y.cadet -39 kg), ktorý na posledných turnajoch nemá premožiteľa. Správne namotivovaný nastúpil aj v Košiciach, zápas si s prehľadom kontroloval a doviedol do víťazného konca, získal tak 1. miesto. Giovanni Slanec (kat. cadet – 45 kg) znova na turnaji podobne ako Matúš potvrdil svoje kvality, súperovi zaťal niekoľko efektných techník na hlavu čím si jednoznačne odniesol z turnaja 1. miesto. Vekovo a váhovo medzi Giovanniho a Matúša patrí aj Roman Botko (kat. cadet – 41 kg), ktorý na zápasy nastupuje vždy odhodlaný vyhrať. Tentokrát sa mu nepodarilo zvládnuť zápas podľa jeho predstáv, v zápase sa držal bojoval do konca, ale aby dokázal so súpermi vo finálových zápasoch držať krok, musíme popracovať na lepšej kondičke a tvrdosti. Roman sa umiestnil na 2. mieste.

Trénerov syn Marek Úrek (kat. cadet + 68 kg ) mal náročný zápas, kde sa zo súperom navzájom bodovo doťahovali, o víťazstvo a postup do finále ho pripravili nevykryté techniky na hlavu od súpera čím získal súper bodový náskok. Marek sa umiestnil na konečnom 3. mieste. Ako posledný nastúpil za Falcon Kristián Varga (kat. senior „ B „+ 87 kg). Kristián nie je pravidelným účastníkom turnajov a na turnaj sa rozhodol ísť po druhý krát a aj to presne po roku. Ceníme si hlavne jeho odhodlanie nastúpiť aj s minimálnymi skúsenosťami na zápas do ťažkej váhy, kde môže naraziť naozaj na podstatne skúsenejších borcov. Práve táto skutočnosť sa mu stala osudovou. Dostal súpera skúseného, vyššieho, a tým pádom mal súper zápas pod kontrolou. V druhom kole sme sa v rámci zachovania zdravia rozhodli zápas predčasne ukončiť. Kristián tak skončil na konečnom 2. mieste.

Na turnaji členov klubu sprevádzali hlavný tréner Peter Úrek, asistent Jaroslav Dóbi a už tradične rodič Tomáš Mravec. Pridali sa aj niektorí rodičia najmenších, ale aj starších členov a spolu sme vytvorili skvelý tím, ktorý dokázal podporiť zápasníkov v ich bojoch na turnaji, čím im chceme poďakovať aj za výbornú reprezentáciu klubu.

Zvyšujúca sa atraktivita a dobrá organizácia domáceho klubu KORYO Taekwondo Košice dáva tomuto turnaju výborné predpoklady stať sa významným podujatím v kalendári turnajov.

[nggallery id=1421]

Zdroj: Rimava.sk informoval asistent trénera Ing. Jaroslav Dóbi.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross