No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Hoci sa Slovanistom v sezóne veľmi nedarilo, cieľ splnili

perex-florbalFlorbalistom rimavskosobotského Slovana sa v nadstavbovej časti Stredoslovenskej ligy zväčša nedarilo. Ako ďalej Rimava.sk informoval tajomník klubu Jozef Alušík, vzhľadom na okolnosti, keď sa v týchto zápasoch museli spoliehať najmä na hráčov zo širšieho kádra a dorastencov sú však ich výsledky pochopiteľné.Na prvom turnaji hranom v Slovenskej Ľupči najprv podľahli družstvu z oravskej Rabče 5:9, keď podľa Alušíka nezachytili úvod stretnutia, v ktorom si ich súperi vytvorili rozhodujúci náskok. „V druhom zápase hranom v ten istý deň chýbali našim hráčom fyzické aj psychické sily na zvrat po prvej neúspešnej tretine, ktorú Brezno vyhralo 7:3. Škoda, pretože naše predošlé zápasy v sezóne s konečným víťazom ligy z Horehronia boli dramatické do úplného záveru (7:8 a 12:11),“ uviedol tajomník klubu, podľa ktorého na ďalší turnaj vycestovali Slovanisti v oklieštenej zostave, s tromi hráčmi na striedanie, ktorí nastúpili v zostave vôbec po prvýkrát v tejto sezóne. Ako poznamenal, bielo - modrí však zaskočili nielen seba, ale aj súpera a porazili silnú Duklu Ružomberok 10:8. V druhom zápase dňa už neboli Slovanisti podľa jeho slov tak úspešní, keď ich súper z Banskej Bystrice ubehal v pomere 5:10.

„Celkovo je však možné sezónu našich mužov hodnotiť pozitívne. Cieľ, postúpiť do nadstavbovej časti, sa im splniť podarilo,“ avizuje Alušík a dodal, že v tejto časti sezóny dostali príležitosť hráči širšieho kádra a štyria vekom ešte len dorastenci. Ako ďalej spomenul, konečné 5. miesto v Stredoslovenskej lige je najlepším umiestnením rimavskosobotských florbalistov v histórii.

„Poďakovanie za tento úspech patrí všetkým 28 hráčom, ktorí Rimavskú Sobotu v lige reprezentovali, menovite najmä hrajúcemu trénerovi Krisztiánovi Nádorovi, ktorý si popri pracovných, športových a rodinných povinnostiach nachádzal čas pomôcť nám cennými radami i osobnou prítomnosťou na väčšine našich zápasov, pričom na ne dochádzal z Budapešti,“ uviedol tajomník, podľa ktorého vďaka Nádorovi ešte v závere apríla Slovan nastúpi v hlavnom meste Maďarska v prípravnom zápase proti reprezentácii našich južných susedov do 19 rokov, ktorú Kristián ako zväzový kapitán vedie.

Výsledky Slovana v nadstavbovej časti Stredoslovenskej ligy:

FBC Slovan Rimavská Sobota - FbK RAptORs 5:9 (1:4, 2:3, 2:2)
Góly Slovana: Mrva, Farkaš, Radnóti, Bodor, Škantár

FBC Slovan Rimavská Sobota - Horehronec Brezno 6:15 (3:7, 1:5, 2:3)
Góly Slovana: Radnóti 3, Rapčan, Škantár, Havran

FBC Slovan Rimavská Sobota - Dukla Ružomberok 10:8 (2:4, 4:1, 4:3)
Góly Slovana: Radnóti 4, Farkaš 3, Mišurák 2, Zadrobilek, Bodor, Nosáľ

FBC Slovan Rimavská Sobota - FPS Banská Bystrica 5:10 (0:3, 3:4, 2:3)
Góly Slovana: Farkaš 2, Mišurák, Radnóti, Bodor

Konečné poradie súťaže:
1. FBC Horehronec Brezno - víťaz
2. FPS Banská Bystrica
3. FbK RAptORs
4. Dukla Ružomberok
5. Slovan Rimavská Sobota
6. FBK Turany
7. 1.FbC Zvolen
8. FBC Horehronec Brezno B
9. FBC Grashoppers Žilina B
10. DTF team Detva Joxers B

*poradie na 6. - 10. mieste sa ešte môže zmeniť po poslednom turnaji 9.4.2016

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross