No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Muži Slovana hrali v oklieštenej zostave, ženy odohrali zápasový víkend

15. februára 2017 | |  | | |

perex-florbalPo menšej prestávke nastúpili muži Slovana na svoj ďalší zápas v 2. lige proti vedúcemu tímu zo Zvolena. „Vzhľadom na veľkú maródku mohli hrať len v silne improvizovanej zostave s jediným hráčom na striedanie,“ uviedol pre Rimava.sk tajomník FBC Slovan Rimavská Sobota Jozef Alušík.

Na začiatku zápasu sa Soboťania podľa Alušíka ujali vedenia, no potom sa už len bránili a napokon prehrali 10 gólovým rozdielom. Ako tajomník spomenul, po uzdravení niektorých hráčov si však počas najbližšieho víkendového zápasu proti Žiaru nad Hronom trúfajú na lepší výsledok.

FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.FBC Zvolen 7:17 (2:9, 2:4, 3:4)

Góly Slovana: Radnóti 4, Franko 2, Bodor
Reprezentovali Slovan: brankár Richard Totkovič hráči Filip Franko, Andrej Bodor, Pavol Rapčan, Michal Sojka, Matej Sojka a kapitán Michal Radnóti.

Tabuľka 2.ligy mužov 2016/2017

1. 1.FbC Zvolen 14b
2. FBK Turany 14b
3. Grashoppers Žilina B 10b
4. FbK RAptORs 10b
5. FBC Red Wings Košice 9b
6. Slovan R. Sobota 6b
7. FPS Banská Bystrica 5b
8. Žiar n. Hronom Pirátos 4b

Ženy Slovana odohrali počas víkendu dvojzápas na ihriskách súperov. „Už po žrebe 1. ligy v auguste bolo jasné, že to bude vzhľadom na kvalitu a precestované vzdialenosti náročný víkend. To sa aj potvrdilo,“ poznamenal Alušík.

V sobotu Soboťanky zavítali na Kysuce, kde sa stretli s vedúcim družstvom tabuľky. Cieľ zápasu - streliť súperkám gól (doma im podľahli 0:7) sa podarilo naplniť kapitánke Vaslíkovej po 11. minútach hry drzím sólom cez stred ihriska a vinklovým zakončením z 10 metrov. Keď potom aj na tretí gól súperiek dokázala odpovedať Kristína Čintalanová po Staššákovej prihrávke, začali si Slovanistky podľa Alušíka omnoho viac veriť smerom dopredu. Výsledkom bolo niekoľko pekných gólov i akcií, do ktorých sa zapájalo celé družstvo. „Vzhľadom na tri striedajúce hráčky bolo skóre 5:6 po druhej tretine parádne. V tretej tretine sa už začala na našich dievčatách prejavovať únava, prehrali sme ju 2:6,“ avizoval a dodal, že celkový dojem zo zápasu však zostal výborný.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto "B" - FBC Slovan Rimavská Sobota 12:7 (4:2, 2:3, 6:2)

Góly Slovana: Čintalanová 5(!), Vaslíková, Ružičková
Reprezentovali Slovan: brankárka Sabina Udvardyová, hráčky Beata Ružičková, Vanessa Schvarcová, Michaela Antalová, Martina Gondová, Eva Ulická, Lucia Staššáková, Kristína Čintalanová a kapitánka Dominika Vaslíková.

„V nedeľu čakali na naše dievčatá Trenčanky. Do zápasu však tentoraz Slovanistky nevstúpili dobre a po dva a pol minútach bolo 0:2. Na naše neskúsené dievčatá doľahla atmosféra neznámej haly plnej ľudí a pri pokračujúcich chybách celého tímu skóre v prospech súpera závratne narastalo,“ ozrejmil Alušík. Ako dodal, súperky „dostali“ krídla a Slovanistky boli čoraz deprimovanejšie. Po dvoch tretinách si však Slovanostiky podľa tajomníka klubu povedali, že horšie už hrať nejde. Zlepšili hru v obrane, prestali so zbytočnými faulami a celkovo sa upokojili. Napokon prehrali o 11 gólov, čo je druhá najvyššia prehra v ročníku.

ŠK 1.FBC Trenčín - FBC Slovan Rimavská Sobota 14:3 (5:1, 7:1, 2:1)

Góly Slovana: Čintalanová 3
Reprezentovali Slovan: brankárky Vanessa Schvarcová a Sabina Udvardyová, hráčky Michaela Antalová, Adriana Csériová, Martina Gondová, Eva Ulická, Kristína Hanová, Anna Kureková, Lucia Staššáková, Kristína Čintalanová a kapitánka Dominika Vaslíková.

Tabuľka 1.ligy žien 2016/2017

1. Kysucké N. Mesto "B" 26b
2. FbC Predator Sabinov 23b
3. FbO Žochár Topoľčany 20b
4. ŠK Lido Prírodovedec 17b
5. ŠK 1.FBC Trenčín 14b
6. FBC Slovan Rimavská Sobota 8b
7. Banská Bystrica "B" 8b
8. Florpédo Bratislava 7b
9. 1. SC Malacky 5b

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross