FLORBAL: Séria víťazstiev skončila, Slovanisti našli premožiteľa

perex-florbalFlorbalisti rimavskosobotského Slovana mali pred sebou uplynulú nedeľu predposledný zápas v základnej časti 2. ligy proti Banskej Bystrici. Po postupe do nadstavbovej časti súťaže mal tento zápas najmä prestížny charakter, nastúpili proti sebe prvé dve družstvá tabuľky.„Slovanisti mali výborný úvod, hrali rýchlo na jeden dotyk a hlavne premieňali svoje šance. Po desiatich minútach viedli 3:0, no potom začal hrať lepšie súper,“ povedal pre Rimava.sk tajomník klubu Jozef Alušík, podľa ktorého mali Soboťania loptičku málo vo svojej moci, zväčša sa bránili, avšak ani to nie úspešne. Ako ďalej Alušík uviedol dobre rozbehnutú tretinu tak prehrali o tri góly. „Pričom fakt, že posledný z nich padol až po riadnom hracom čase, im na psychickej pohode nepridal,“ podotkol a dodal, že do druhej tretiny vstúpili Slovanisti s predsavzatím lepšie brániť, čo sa im aj darilo.

Tretiu tretinu začali Soboťania podľa tajomníka gólom Kostoviča, ktorý vymietol súperovi pavučinku z rohu bránky a bolo 5:7. „Po ďalšom inkasovanom góle však Slovanisti už úplne rezignovali na nejakú taktiku a snažili sa zvrátiť zápas vrhnutím všetkých síl do útoku,“ dodal Alušík.

Banská Bystrica tak ukončila päťzápasovú víťaznú sériu Slovanistov a dostala sa na čelo tabuľky. V poslednom zápase základnej časti čaká o dva týždne na Slovanistov B-éčko Brezna.

Slovan - Banská Bystrica 7:12 (3:6, 1:1, 3:5)

Góly Slovana: 1:0 (Astaloš, A: Kyzek), 2:0 (Radnóti, A: Nádor), 3:0 (Kyzek, A: Astaloš), 4:7 (Bíro, A: Nádor), 5:7 (Kostovič), 6:12 (Blahuta Ján, A: Radnóti), 7:12 (Radnóti, A: Blahuta Ján)