No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Slovanisti dosiahli historicky najlepšie umiestnenie v 2. lige

perex-florbalMuži rimavskosobotského florbalového klubu Slovan ukončili sezónu 2016/2017. V rámci histórie klubu sa umiestnili na doteraz najlepšom mieste v druhej lige súťaže. Tomu však predchádzal zápas s FPS Banská Bystrica, ktorý museli vyhrať, ak chceli skončiť na konečnom štvrtom mieste. Rimava.sk o tom informoval tréner FBC Slovan Peter Nôta.

„Dlho to, ale na víťazstvo nevyzeralo, keď po 2. tretine sme prehrávali 2:6. Mali sme problém presadiť sa v prehustenej obrane súpera, ktorý hral nastreľované lopty na nášho brankára a gólovo ťažil z dorážok, keď sme mali problém pokryť lepšie sa pohybujúcich hráčov súpera,“ priblížil tréner. Ako doplnil, po druhej tretine si povedali, že treba zlepšiť pohyb hráčov s loptičkou aj bez nej, nabiehať si do voľného priestoru a najmä častejšie strieľať.

Úvod tretej tretiny mali podľa Nôtu ako z veľkej florbalovej knihy, za 1 minútu súperovi strelili 3 rýchle góly. „A keď sme po krásnych kombináciách v 4. a 7. minúte pridali ďalšie góly už nebolo pochýb o našom víťazstve a zápas sme dotiahli do víťazného konca,“ avizoval tréner, podľa ktorého sa opäť prejavil kolektívny duch družstva, jeho morálna sila zabojovať o víťazstvo aj za vysoko nepriaznivého stavu.

„Všetci chalani ukázali, že je na čom stavať aj v budúcej sezóne, v ktorej môžeme ťažiť zo získaných skúseností a úspešného pôsobenia v tomto ročníku 2. ligy – stred,“ uzavrel tréner-

FBC Slovan Rimavská Sobota – FPS Banská Bystrica 8:6 (1:2, 1:4, 6:0)

Štatistika FBC Slovan (G+A): Michal Radnóti 3+1, Lukáš Nôta 3+1, Denis Farkaš 2+2, Filip Franko 0+1, Gergely Szabo 0+1.

Hráči: Gergely Szabo – brankár, obrancovia: Filip Franko, Pavol Rapčan, Samo Repka, útočníci: Michal Radnóti (kapitán), Andrej Bodor, Lukáš Nôta, Denis Farkaš.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív FBC klub Slovan Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross