FLORBAL: Slovanisti i Slovanistky majú za sebou ďalšie zápasy vo svojich súťažiach

perex-florbalMuži Slovana v 2.lige cestovali na hornú Oravu do Rabče, kde sa predstavili v zápase proti Turanom. Výborný výkon družstva v prvej tretine (4:1) bol základom víťazstva v celom zápase, s veľkým množstvom nepremenených šancí. Pre Rimava.sk to uviedol tajomník klubu FBC Slovan Rimavská Sobota Jozef Alušík. Ako poznamenal vynikla najmä druhá útočná trojka, kde dominoval Lukáš Útis, ktorý naštrbil sebavedomie veľmi aktívneho a skúseného súpera „čistým“ hetrikom.

„Hráči FbK Turany sa nás snažili napádať v rozohrávke už na našej polovici ihriska, aj v blízkosti našej brány, neraz zdvojovali hráčov. Chalani však ukázali zlepšujúcu sa „palicovú“ techniku a rozohrávku, a zakladanie útočných akcií na jeden „dotyk“ z hĺbky obranného pásma,“ priblížil Alušík, podľa ktorého boli Slovanisti viac ako vyrovnaným súperom FbK Turany. Napriek dramatickému záveru podľa tajomníka víťazstvo z rúk nepustili a v druhom kole si tak pripísali druhé víťazstvo v súťaži.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FbK Turany 6:5 (4:1, 0:2, 2:2)
Góly Slovana: Útis 3, Radnóti 2, Farkaš
Zostava Slovana: brankár Totkovič - Franko, Rapčan; Nôta, kapitán Michal Radnóti, Bodor; Hronec, Útis, Farkaš

8. FPS Banská Bystrica 0b

Rovnako aj Slovanistky sa už predstavili na súťažnej palubovke. „Prvoligové ženy Slovana odohrali prvý „domáci“ zápas v Detve, keďže sme jedným z mála okresov Slovenska bez športovej haly. Slovan je v súťaži nováčikom, má najmladší a najužší káder, ale naše dievčatá sa neustále zlepšujú,“ ozrejmil Alušík, podľa ktorého v súboji s béčkom extraligovej Banskej Bystrice podali doteraz najlepší výkon v sezóne, no proti dobre brániacim súperkám sa presadzovali ťažko. Ako ďalej opísal, po množstve zahodených šancí sa vedenia ujal súper, avšak napokon streleckú smolu prvá prelomila Adriana Csériová a v polovici zápasu tak bolo vyrovnané. „Dievčatá pri útočení zabúdali na obranu a do konca druhej tretiny dvakrát inkasovali. No nezlomilo ich to, Csériová druhým gólom v úvode poslednej tretiny zatrúbila do útoku, ktorý v 54. minúte zavŕšila naša najlepšia strelkyňa Kristína Čintalanová,“ uviedol a dodal, že v snahe zvrátiť stav Slovanistky urobili ďalšiu chybu v obrane a v nedeľu vynikajúcu Schvarcovú v bránke na trikrát prestrelila skúsená hosťujúca Andrea Řezánková. „Napriek tlaku už naše dievčatá nevyrovnali. Majú aspoň postarané o motiváciu do ďalších zápasov,“ dodal na záver Alušík.

FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.FbK BCF Banská Bystrica B 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Góly Slovana: Csériová 2, Čintalanová
Zostava Slovana: brankárka Schvarcová - Šándriková, Vaslíková, Ružičková, Čintalanová, Csériová; Kureková, Ulická, Hanová, Uhrinová