No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Slovanisti majú za sebou ligové súťaže

perex-florbalPo skončení ligových súťaží sa družstvá Slovana rozbehli po Slovensku na letné turnaje. A-tím mužov sa s omladeným kádrom doplneným dorastencami zúčastnil amatérskej kategórie medzinárodného turnaja Cassovia Open v Košiciach. Za výkony si Slovanisti vyslúžili pochvalu od súperov, nezvládli však rozhodujúci štvrťfinálový zápas proti Snine, v ktorom viedli pohodlne 4:2, no pokazili druhú časť zápasu a napriek záverečnej snahe už výsledok nezvrátili (6:8). Napokon úspechu v súboji o umiestnenie obsadili 5. miesto z ôsmich účastníkov. V poslednom zápase turnaja náš tím posilnili aj Krisztián Nádor a Gergely Szabó, ktorí sa turnaja zúčastnili v profesionálnej kategórii ako tréner a druhý brankár reprezentácie Maďarska. Tá sa napokon dostala až do finále, kde podľahla Sparte Praha 2:5.

FBC Slovan - Espresso Krásna 9:5
FBC Slovan - Klobúky 5:6
FBC Slovan - Procorp Košice 6:2
FBC Slovan - Snina 6:8
FBC Slovan - Espresso Krásna 7:4

Reprezentovali Slovan a Rimavskú Sobotu: brankári Bystrianky a Szabó, hráči: Radnóti, Farkaš, Mišurák, Nosáľ, Nôta, Útis, Franko, Rapčan, Bodor, Nádor, Alušík a kapitán Totkovič.

Svoju historickú zápasovú premiéru na rovnakom turnaji absolvovalo družstvo žien Slovana. Úspešné dorastenky doplnené o dve miestne najskúsenejšie hráčky Mišku Antalovú a Lucku Staššákovú (tá odohrala sezónu v extraligovej Banskej Bystrici) napriek malému počtu hráčok, najmenším skúsenostiam a fyzickému hendikepu voči dospelým súperkám nesklamali. Vo svojom historicky prvom zápase dokázali dokonca po samostatných nájazdoch zvíťaziť nad neskôr strieborným výberom GTA 3:2, keď rozhodujúci nájazd premenila najmladšia hráčka turnaja žien Sofia Vengrínová. V ďalších zápasoch im k bodom chýbalo len viac skúseností a hráčok na striedanie. Slovanistky zanechali výborný dojem, čo ocenili aj organizátori, ktorí vyhlásili Kristínu Čintalanovú za najlepšiu hráčku celého turnaja!

FBC Slovan - GTA 3:2sn, Góly Slovana: Čintalanová 2, rozhodujúci nájazd Vengrínová
FBC Slovan - Kométa Spišská Nová Ves 1:3, Gól Slovana: Staššáková
FBC Slovan - Košice 1:2, Gól Slovana: Čintalanová
FBC Slovan - Predator Sabinov 2:8, Góly Slovana: Čintalanová, Ružičková

Reprezentovali Slovan a Rimavskú Sobotu: brankárka Bolhová, hráčky: Čintalanová, Staššáková, Ružičková, Hanová, Vengrínová, Schvarcová, Vašová a kapitánka Antalová.

Mladší žiaci (U13) zase bojovali na turnaji o Slovenský pohár v Nitre. Na turnaji odohrali napriek oklieštenej zostave a dvoch úplných nováčikoch v tíme dobré zápasy. Po remíze s Hlohovcom a prehrách s Prievidzou a Spišskou Novou Vsou porazili v priamom súboji o bronz domácu Nitru a radovali sa s cenného tretieho miesta. Navyše, kapitán družstva Samko Ulický bol organizátormi vyhlásený za nejlepšieho hráča turnaja vo svojej kategórii!

FBC Slovan - Hlohovec 3:3, Góly Slovana: Szöke 2, Furman
FBC Slovan - Prievidza 2:7, Góly Slovana: Szöke, Ulický
FBC Slovan - Spišská Nová Ves 0:7
FBC Slovan - Nitra 4:1, Góly Slovana: Szöke 2, Ulický, Hronec

Reprezentovali Slovan a Rimavskú Sobotu: brankár Hriň, hráči: Hlodák, Dovala, Bodor, Furman, Szöke, Hronec, Petrík, Žiško a kapitán Ulický.

Zdroj: Jozef Alušík, tajomník klubu, FOTO: archív Klub Slovan Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross