No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Slovanistky ako tretie najlepšie v krajine

perex-florbalNečakaný úspech sa podarilo dosiahnuť dorastenkám florbalového Slovana. Z dôvodu dobrého výsledku, obsadenia 3. miesta v Stredoslovenskej lige, sa kvalifikovali na Turnaj o majstra Slovenska. A uplynulú sobotu sa postavili na stupeň víťazov. Rimava.sk o tom informoval tajomník klubu Slovan Jozef Alušík.

„Nepotešili nás len výsledkom, ale najmä spôsobom, ktorým ho dosiahli. Už v prvom zápase proti Tvrdošínčankám, neskorším majsterkám Slovenska s kádrom plným reprezentantiek uhrali prijateľný výsledok 1:3,“ uviedol Alušík, podľa kotrého väčšina hráčok Slovanu hrá florbal aj menej ako rok. Ako ďalej poznamenal, nastúpený trend potvrdili v druhom zápase o postup zo skupiny, keď v druhej tretine prehrávali s Topoľčanmi už 1:3. „Aby svojho súpera v tretej tretine sfúkli z palubovky a zvíťazili 5:3,“ podotkol tajomník a dodal, že v semifinále Slovanistky narazili na ďalšieho z favoritov na celkové prvenstvo z Nemšovej.

Podľa Alušíka až na nie dobrý začiatok (0:4) sa potom vypli všetky hráčky k svojmu najlepšiemu výkonu na turnaji a v tretej tretine dokonca svojho súpera zdolali (2:1). Ako priblížil prehra 2:6 ich odsunula do boja o bronzové medaily. Do posledného zápasu podľa tajomníka vstupovali hráčky so suverénnym vedomím, že vyhrajú. „Proti extraligovému Prešovu, Slovanistky dvakrát doťahovali gólový náskok súpera, prvú tretinu však napriek tomu vyhrali 3:2, náskok udržali aj v tretine druhej a v tej tretej ho rozumnou hrou nepustili do záverečného tlaku. A preto máme tretie nejlepšie mladé florbalistky v krajine,“ avizoval a doplnil, že vzhľadom na podmienky pre činnosť a krátku históriu tohto športu v Rimavskej Sobote je to neuveriteľný úspech.

Výsledky Slovana na turnaji o Majstra Slovenska
FBC Slovan - FbK Tvrdošín 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Gól Slovana: Csériová (A.Vaslíková)
FBC Slovan - FbC Žochár Topoľčany 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Góly Slovana: Čintalanová 3, Csériová, Hanová
FBC Slovan - NTS FK-ZŠ Nemšová 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)
Góly Slovana: Csériová, Čintalanová (A:Csériová)
FBC Slovan - FBC Mikuláš Prešov 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
Góly Slovana: Čintalanová 4 (2x A: Vaslíková, 1x Csériová), Csériová (A:Vaslíková)

Reprezentovali Slovan a Rimavskú Sobotu: brankárky Bolhová a Schvarcová, hráčky Ružičková, Hanová, Vengrínová, Vašová, Gondová, Csériová, Čintalanová a kapitánka Vaslíková.

V budúcej sezóne plánujú podľa Alušíka tím rozšíriť o ďalšie záujemkyne. „Záujemkyne o tento dynamický šport bez rozdielu veku radi privítame medzi nami na tréningoch, ktoré sa do 1. júla uskutočňujú v Telocvični pod Šibeničným vrchom v utorok od 16:30 hod., v stredu od 17:30 hod. a vo štvrtok od 17:00 hod,“ uzavrel tajomník.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross