FLORBAL: Slovanistky zdolali favorizovaný Trenčín, na Kysučanky už nestačili

14. novembra 2016 | |  | | |

perex-florbalPočas uplynulého víkendu odohrali ženy florbalového Slovana ďalšie dva zápasy 1. ligy. V sobotu sa im podaril výborný výsledok, keď porazili favorizovaný Trenčín, ktorý v minulej sezóne 1. ligu v základnej časti vyhral. Zaznamenali tak svoje úplne prvé body v lige, čo je pre rodiace sa družstvo veľkým povzbudením do ďalšieho tréningu.

V zápase sa hneď v 27. sekunde presadila drzá Kristína Čintalanová. Po deviatich minútach už bolo 2:0, keď pri voľnom údere neváhala kapitánka Domča Vaslíková a svojou typickou delovkou zvýšila rozdiel skóre. „Trenčianky síce do prvej prestávky vyrovnali, no v druhej tretine ich naše dievčatá úplne rozobrali. Hrali sebavedomo s vysokým napádaním hráčok v rozohrávke, presnou koncovkou a zodpovedným bránením. Napokon celý zápas vyhrali 9:6,“ uviedol pre Rimava.sk Jozef Alušík, tajomník klubu Slovan.

V nedeľu „hostili“ v Detve súperky z Kysuckého Nového Mesta. Podľa Alušíka tamojší rezervný tím je tvorený mladými hráčkami, ktoré naše dievčatá poznajú z minuloročného účinkovania v dorasteneckej lige. „V nej sme s týmto súperom zvyčajne prehrávali o vyše 10 gólov, stalo sa, že už v prvej minúte bol trojgólový rozdiel skóre,“ poznamenal a dodal, že v tejto sezóne súper pokračuje vo výborných výkonoch a je na čele súťaže. Ako ďalej povedal tajomník, tomu Slovanistky prispôsobili taktiku, hrali defenzívnejšie než v sobotu. Vďaka tomu bol po dvoch tretinách rozdiel skóre len 0:3. „V tretej sa naše ženy preto pokúšali streliť aspoň čestný úspech, viac otvárali obranu. No nebolo im dopriate, napriek niekoľkým dobrým príležitostiam. Za bojovnosť v celom zápase si však pochvaly zaslúžili,“ skonštatoval Alušík. Ako zároveň spomenul, Slovanistky sa najbližšie predstavia 27. novembra v Bratislave. Medzitým dve najlepšie hráčky Kristína Čintalanová a Dominka Vaslíková absolvujú herné sústredenie slovenskej reprezentácie do 19.rokov v Českej Třebovej.

FBC Slovan Rimavská Sobota - ŠK 1.FBC Trenčín 9:6 (2:2, 5:1, 2:3)
Góly Slovana: Čintalanová 4, Vaslíková 2, Staššáková 2, Schvarcová

FBC Slovan Rimavská Sobota - MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Reprezentovali Slovan: brankárky Udvardyová, Schvarcová, hráčky v poli Ružičková, Hanová, Antalová, Ulická, Staššáková, Csériová, Kureková, Čintalanová, Gondová a kapitánka Vaslíková.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Klubu Slovan