No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Topoľčany nastúpili proti Slovanistkám v najsilnejšej zostave

1. februára 2017 | |  | | | |

perex-slovanistkyPo dvoch víťazstvách v úvode roka privítali v nedeľu, 29. februára, Slovanistky „doma“ v Detve hráčky Topoľčian. Tie majú nakročené k účasti v baráži o extraligu a tak neponechali nič na náhodu a prišli v najsilnejšej zostave. „Naše hráčky zas pred zápasom potešili nové dresy, ktorých výzor si navrhli ony samotné,“ uviedol pre Rimava.sk tajomník florbalového klubu Slovan Jozef Alušík.

Všestranne šikovné Soboťanky začali proti favoritovi ustráchane a ten mal v prvej tretine prevahu v držaní loptičky. Využil to však len na strelenie jediného gólu. „V druhej tretine sa naše hráčky osmeľovali čoraz viac. Ďalšie neskutočné strelecké predstavenie predviedla Kristína Čintalanová, ktorá zo stredných vzdialeností bila jeden krajší gól než druhý a držala Slovan v boji o body. V tretej tretine naše dievčatá svoj výkon vystupňovali,“ priblížil Alušík. Ako poznamenal nerozhádzala ich ani presilová hra súperiek v jej úvode - práve naopak, po parádnom protiútoku Čintalanovej zakončila najkrajšiu akciu zápasu kapitánka Vaslíková a bolo 4:3. Súper však po minúte vyrovnal.

Soboťanky sa podľa tajomníka klubu nevzdávali a šli opäť do vedenia, keď Čintalanovej nahodená loptička na nabiehajúcu Vaslíkovú na prekvapenie všetkých skončila v sieti súperiek. Topoľčiankám však na opätovné vyrovnanie stačilo 16 sekúnd. „Nasledoval ich tlak prerušovaný nebezpečnými protiútokmi našich dievčat. Slovanistky nehrali na zisk bodu, chceli totiž oba. Tri minúty pred koncom však obrana nedostatočne pokryla Krajčovú, ktorá otočila na 5:6,“ podotkol Alušík, podľa ktorého Slovanistkám nezostalo nič iné, len sa opäť pokúsiť streliť gól. V power-play sa to takmer podarilo Evke Ulickej, ktorá však ani na trikrát neprekonala brankárku Daňovú a tak si všetky body pripísali súperky z Topoľčian. „Skúsenejšie súperky sa tak našim dievčatám nepodarilo prekvapiť, no za výkon si pochvalu zaslúžia,“ avizuje Alušík a dodáva, že prvú februárovú nedeľu cestujú Slovanistky do Bratislavy, kde ich čaká ďalší o baráž bojujúci súper, Lido Bratislava. O dva týždne ich čaká dvojzápas, v sobotu proti neohrozene vedúcemu Kysuckému Novému Mestu a v nedeľu večer súper zo stredu tabuľky 1.FBC Trenčín.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FbO Žochár Topoľčany 5:6 (0:1, 3:2, 2:3)

Góly Slovana: Čintalanová 4, Vaslíková.
Zostava Slovana: brankárka Vanessa Schvarcová (75% úspešnosť) - hráčky v poli Beáta Ružičková, Michaela Antalová, Adriana Csériová, Martina Gondová, Eva Ulická, Kristína Hanová, Anna Kureková, Lucia Staššáková, Kristína Čintalanová, Soňa Šándriková a kapitánka Dominika Vaslíková.

Tabuľka 1.ligy žien

1. Kysucké N. Mesto „B“ 22b
2. FbC Predator Sabinov 21b
3. FbO Žochár Topoľčany 18b
4. ŠK Lido Prírodovedec 11b
5. ŠK 1.FBC Trenčín 10b
6. FBC Slovan Rimavská Sobota 8b
7. Banská Bystrica „B“ 8b
8. 1. SC Malacky 5b
9. Florpédo Bratislava 5b

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross