No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: V dramatickej finálovej sérii to Titani dotiahli do úspešného konca

perex_TitaniJe dobojované! Z nervydrásajúcej finálovej série Miniflorbalovej ligy (MFL) v Rimavskej Sobote vyšiel víťazne tím Titanov. V posledný aprílový deň sa víťazstvom tímu Titans nad tímom Flyers ukončila aj MFL v meste. Ako ďalej Rimava.sk informoval tajomník klubu FBC Slovan Rimavská Sobota Jozef Alušík, diváci videli zakaždým miniflorbal vysokej kvality s nasadením, emóciami, avšak hraný fér z oboch finálových strán.

Titani vyhrali ligu už po tretíkrát, titul víťaza si odniesol brankár Matej Šándor spolu s hráčmi, medzi ktorými boli Matej a Ján Blahutovci, Denis Kučerák, Peter Astaloš, Peter Mrnka, Michal Kyzek, Pavel Vančík, Kristián Mázik, Richard Totkovič, Michal Radnóti, Július Kováč, Ján Sekeráš a Roman Vetrák.

Podľa Alušíka, hráčom s najvyšším počtom bodov a súčasne aj najlepším strelcom celej súťaže sa stal Peter Jakuba. „Nezastaviteľný útočník Retexu Lučenec, ktorý si pre svoj štýl vyslúžil prezývku "hurikán". V 23 zápasoch do ktorých nastúpil nazbieral osemdesiat bodov za 54 gólov a 26 asistencií,“ dodal.
Najúspešnejším brankárom sa stala opora v bránke Titánov Matej Šándor, ktorý 26 zápasov odchytal s úspešnosťou takmer 85 percent.

Konečné poradie MFL

Vyššia liga

1. Titans

2. Flyers

3. Retex Lučenec

4. Dynamo Diviaky

5. Slovagre

6. Čiernolúcki Vlci

7. FBK Kružno

8. Buldozéri A.C.A.B.

Nižšia liga

1. FBK Hornets

2. White-blue Gamblers

3. Torpédo Hodejov

4. Napola

5. FBC Panthers

Tohtoročná sezóna trvala sedem mesiacov a pre najúspešnejšie tímy nekončí. „Tak, ako sa stalo dobrým zvykom sa na záver sezóny stretnú najúspešnejšie družstvá z rimavskosobotskej a lučenskej ligy na turnaji o Malohontsko-Novohradský pohár,“ povedal Alušík. Tento rok sa uskutoční v Lučenci v hale na Výstavisku v sobotu, 16. mája.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross