FLORBAL: Víkendové zápasy označil tréner za najlepší výkon tímu

22. januára 2015 | |  | | |

florbalFlorbalisti FBC Slovan Rimavská Sobota začali nový rok dvomi rozdielnymi výkonmi. Prvé dva zápasy po vyše mesačnej pauze na ihrisku v Slovenskej Ľupči v 9. a 10. kole 2. mužskej ligy skupiny Stred im nevyšli. Síce v ofenzíve to nebolo najhoršie, no obranná hra celého tímu bola slabá a ani výborný výkon maďarského legionára Gergelya Szabóa nezabránil vysokému počtu obdržaných gólov. Naopak, uplynulú nedeľu si pripísali výkon, ktorý tréner Michal Radnóti označil za najlepší v päťročnej histórii tímu. Rimava.sk informoval tajomník klubu Jozef Alušík.
Zápasy v Slovenskej Ľupči:

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Rulers Dolný Kubín 9:13 (1:2; 4:5; 4:6)
Góly: 1:0 Rádnoti, 2:2 Brozman, 3:3 Rádnoti, 4:5 Mišurák, 5:7 Farkaš (Mišurák), 6:9 Mišurák (Benda), 7:10 Nádor (Kostovič), 8:12 Mišurák, 9:12 Kostovič (Radnóti)
V zápase bohatom na góly viedli hráči Slovana so súperom dve tretiny vyrovnanú partiu. Spočiatku sa tímy sústredili na pozornú obranu, no potom padali góly ako na bežiacom páse. Ako rozhodujúci úsek hry sa napokon ukázal začiatok tretej tretiny, kde nováčik z Dolného Kubína odskočil Soboťanom na štyri góly (11:7), čo potvrdili ďalším gólom po veľmi prísnom vylúčení.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Raptors 9:12 (2:4; 3:5; 4:3)
Góly: 1:1 Radnóti (Brozman), 2:2 Brozman (Totkovič), 3:5 Bolčo (Mišurák), 4:8 Nádor (Mišurák), 5:9 Totkovič, 6:9 Radnóti (Totkovič), 7:9 Radnóti (Kostovič), 8:11 Bolčo (Farkaš), 9:12 Bolčo (Farkaš)
V druhom zápase Slovan preveril ďalší nováčik, tentokrát FBK Raptors. Zápas veľmi pripomínal predchádzajúci. Prvých 10 minút bola hra vyrovnaná, no odvtedy sa už Slovan len doťahoval. Iskierku nádeje vykresal v tretej tretine, kde sa dostal na rozdiel dvoch gólov, no radosť napokon dlho netrvala.

V nedeľu, 18.januára, sa piatimi dohrávkami uzavrelo 7. a 8. kolo 2.ligy Stred, ako aj prvá polovica sezóny. Organizátorom kola bol tentoraz rimavskosobotský Slovan, zo známych dôvodov v Detve. Tentoraz florbalisti predviedli úplne odlišné výkony. Slovan si totiž z dvoch zápasov odviezol plný počet bodov a zaznamenal tak svoje prvé historické double, dva víťazné zápasy v jeden hrací deň!

FBC Slovan Rimavská Sobota - FPS Banská Bystrica 4:3 (1:1; 0:1; 3:1)
Góly: 1:1 Radnóti (Totkovič), 2:3 Repka (Nádor), 3:3 Radńoti (Szabó), 4:3 Nádor (Radnóti)
Na prvý zápas nastúpili Slovanisti proti minuloročnému prvoligistovi z Banskej Bystrice. Od začiatku sa hral dobrý zápas, nechýbali vylúčenia (aj s osobným trestom), sporné momenty, emócie, proste dráma do poslednej chvíle. Slovan ubránil v závere minútovú presilovku a podaril sa mu tak senzačný obrat z 1:3 na 4:3 a to v priebehu deviatich minút! Leví podiel na víťazstve mal s 90% úspešnosťou (!) zákrokov brankár Szabó.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Turany 11:4 (3:2; 2:2; 6:0)
Góly: 1:1 Radnóti (Nádor), 2:2 Radnóti (Nádor), 3:2 Bolčo, 4:4 Kostovič, 5:4 Radnóti (Nádor), 6:4 Totkovič (Nádor), 7:4 Mišurák (Farkaš), 8:4 Totkovič (Nádor), 9:4 Brozman (Nádor), 10:4 Kostovič (Štofaník), 11:4 Totkovič (Nádor)
V druhom zápase preveril Slovan súper z Turian, zložený z mladých hráčov doplnených o niekoľko skúsených borcov. Dve tretiny hry priniesli vyrovnaný zápas, ktorý sa už hral v podstatne pomalšom tempe ako prvý. Slovan hral tento úsek pomerne nepresvedčivo, no znova sa prebral v treťom dejstve a spustil doslova strelecký koncert. Okrem tradičného strelca Radnótiho v útoku vystrájal Nádor, ktorý si pripísal 7 (!) gólových asistencií. V bráne sa zase darilo Majovi Štofaníkovi, ktorý po slabšom štarte zapol na vyššie obrátky, podržal tím pri tesnom stave, podobne ako Szabó zaznamenal gólovú prihrávku a mal vynikajúcu 84% úspešnosť zákrokov.
Po prvej polovici sezóny (10 zápasoch) majú Slovanisti na svojom konte 8 bodov za 4 víťazstvá.

Do Slovenskej Ľupče sme išli s nádejou uchmatnúť dajaký ten bod, nevyšlo nám to. Ale hra nebola zlá, až na to, že obrana bola deravá ako rešeto. Osemnásť strelených gólov v dvoch zápasoch totiž nie je zlé, no dostali sme ich viac, a to znamenalo dve prehry. V Detve sme ale dokázali nastúpiť s čistou hlavou na zápas proti Banskej Bystrici, čo bol zatiaľ náš zápas roka. Bola to dráma až do konca a k tomu so šťastným koncom pre nás. Pochváliť treba celé mužstvo, keďže sme ťahali za jeden povraz. Navyše nás podržal brankár "Gergó" s 90 % úspešnosťou zákrokov, z ktorých ten neuveriteľný v poslednej polminúte nám zachránil oba body. Na druhý zápas sme nastupovali ako mierny favorit, lebo súper neprišiel v najlepšej zostave, čo nás paradoxne v prvých dvoch tretinách brzdilo. Ale tretia tretina bola naša a vyhrali sme ju gólovým uragánom. Súhrnne k týmto dvom zápasom možno povedať, že to bol náš najlepší výkon za päť rokov existencie tímu,“ zhodnotil tréner Michal Radnóti.

Najbližšie zápasy tímu FBC Slovan sa opäť uskutočnia v Detve, v posledný januárový deň, kedy sa začne odvetná časť ligy. O 9. 00 hod. sa Slovan predstaví proti Breznu "B" a o 13:30 proti Breznu "A".