No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FLORBAL: Zápasy v Turanoch mali pre Slovanistov príchuť výhier

23. februára 2017 | |  | | |

perex-florbalFlorbalové zápasy uplynulú sobotu v Turanoch mali pre rimavskosobotský klub Slovan príchuť výhier. Na palubovkách sa stretli s družstvom zo Žiaru nad Hronom a Žiliny. Rimava.sk o tom informoval tréner klubu FBC Slovan Peter Nôta.

Na zápas proti CVČ Žiar nad Hronom Pirátos nastúpili podľa Nôtu s odhodlaním „odčiniť“ slabšie výsledky z predchádzajúcich kôl. „Čo sa nám aj podarilo, keď základ nášho vysokého víťazstva sme položili v 1. tretine, ktorú sme vyhrali jednoznačne 5:0. V 2. a 3. tretine sme kontrolovali vývoj zápasu rozumnou, takticky zvládnutou hrou, kedže sme opäť mali iba 2 hráčov na striedanie a čakal nás ešte ďalší zápas,“ priblížil tréner, podľa ktorého do družstva jednoznačne zapadli a pomohli k víťazstvu skvelo chytajúci Richard Dacho, ktorý Slovan viackrát podržal svojimi zákrokmi a Radko Ivarg v obrane, ktorý napriek dlhej pauze odviedol skvelú „prácu“ v obrane. Ako tréner poznamenal, obaja priniesli pokoj a istotu do obranných radov a pri tradične útočnej sile a efektívnosti a kolektívnom výkone celého družstva (o góly sa podelilo až 6 hráčov) nebolo pochýb o víťazstve Slovana.

FBC Slovan Rimavská Sobota – CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 12:6 (5:0, 3:3, 4:3)

Štatistika FBC Slovan (G+A): Michal Radnóti 3+4, Andrej Bodor 3+0, Lukáš Nôta 2+2, Radko Ivarg 2+0, Richard Totkovič 1+2, Denis Farkaš 1+1.

Hráči: Richard Dacho – brankár, obrancovia: Richard Totkovič, Radko Ivarg, Samo Repka, útočníci: Michal Radnóti (kapitán), , Andrej Bodor, Denis Farkaš.

V znamení víťazstva bol aj ich druhý zápas, proti FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“. Na tento odložený zápas 10. kola nastúpili z predchádzajúceho víťazstva so Žiarom podľa Nôtu dobre „naladení“ ako aj so snahou odčiniť prehru z 3. kola s jedným z favoritov súťaže. „Hneď na začiatku sme zaskočili súpera, keď sme vyhrávali 3:0 a v bráne opäť zázračne zachytal Richard Dacho. Všetci hráči dodržiavali stanovenú taktiku, ktorá slávila úspech vo všetkých tretinách,“ podotkol tréner a dodal, že o víťazstvo ich nepripravilo ani menšie zranenie kapitána Michala Radnótiho v 3. tretine. Zabralo celé družstvo, duo mladých pušiek Andrej a Lukáš nastrieľalo spolu 10 gólov. Ako ďalej tréner spomenul, po dlhšej dobe a pravidelnom tréningu sa v skvelej forme predviedol Richard Totkovič, ktorý sám dal 3 góly a „dirigoval“ obranu ako za starých čias, s prehľadom a pokojom a samozrejme takmer 100-percentnou úspešnosťou na vhadzovaní.

„Tieto víťazstvá opäť potvrdili aký dôležitý je pre spoločný úspech družstva tréningový proces, dobrá „chémia“ v tíme a dodržiavanie pokynov a stanovenej taktiky trénerom,“ dodal na záver Nôta.

FBC Slovan Rimavská Sobota – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „B“ 15:7 (6:2, 5:3, 4:2)

Štatistika FBC Slovan (G+A): Andrej Bodor 6+1, Lukáš Nôta 4+1, Richard Totkovič 3+2, Denis Farkaš 1+3, Michal Radnóti 1+3, Radko Ivarg 0+1.

Hráči: Richard Dacho – brankár, obrancovia: Richard Totkovič, Radko Ivarg, Samo Repka, útočníci: Michal Radnóti (kapitán), , Andrej Bodor, Denis Farkaš.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross