No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Historický úspech na turnaji v Chorvátsku. Taekwondistii Mravcová a Slanec získali zlato

28. mája 2014 |  | | | |

Taekwondistii Mravcová a Slanec (vpravo) získali zlatoUplynulý víkend sa v chorvátskom meste Karlovac konal 46th. INTERNATIONAL KARLOVAC OPEN 2014, ktorý svojou bohatou históriou patrí medzi významné a zároveň náročné turnaje. Zúčastnilo sa ho 824 pretekárov, 17 štátov a 95 klubov. Do Karlovacu za FALCON TKD klub Rimavská Sobota vycestovala len malá výprava v zložení Jaroslav Dóbi (asistent trénera), Tomáš Mravec (rodič) a dvaja zápasníci Giovanni Slanec a Karolína Mravcová, ktorí tento rok získali už niekoľko zlatých medailí v rade. O priebehu a výsledkoch Rimava.sk ďalej informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi.

Od našich dvoch borcov sme očakávali tie najlepšie umiestnenia, nakoľko ich výsledky na posledných turnajoch ukazujú ich neustále sa zlepšujúcu formu. Na prvý zápas Giovanni Slanec kat. cadet B – 41 kg nastúpil aj napriek žalúdočným bolestiam a celkovej slabosti. Mali sme strach či zápas zvládne ... ale jeho technika, vyspelosť a chuť vyhrať ukázala súperovi v prvom kole, že druhé sa už neuskutoční nakoľko Giovo súperovi uštedril 15 bodov, zápas vyhral 15:1 a postúpil do ďalších bojov. Ako druhá nastúpila Karolína Mravcová kat. cadet B - 47 kg, ktorá jednoznačne súperke v prvom kole do 40 sek. naložila 11 bodov a jej tréner ukončil zápas hodením uteráka (KO). Karla tak postúpila do finále.

Hneď na to nastúpil Giovanni na druhý zápas, ktorý bol mimoriadne napínavý a vyrovnaný. Skončil sa po druhom kole 13:13, nasledovalo kolo na „Golden point“ Giovanni s veľkým sebazaprením po ťažkom nakopnutí stehna počas zápasu dokázal zabodovať, vyhral 14:13 a postúpil do semifinále. Tento postup nám už zabezpečil umiestnenie medzi prvými štyrmi.
V semifinále už riadne unavený musel pozbierať všetky sily. Motiváciou bol postup do finále. Zápas kontroloval a postupne ho dotiahol do víťazného konca 17:7 cieľ splnil a postúpil do finále. Karla, nabudená vyhrať, sa vo finále držala na 1 *, súperku mala z kategórie A, ale napriek tomu ju nepustila k vážnejším technikám a niekoľkými technikami na hlavu finále vyhrala 20:10 a získala tak 1. miesto.

Na záver turnaja nastúpil Giovanni, ktorý po troch vyhratých zápasoch musel ešte zvládnuť ťažko vybojované finále. Pozbieral posledné sily, aby mu zlato neušlo, postupne sa mu podarilo zápas vyhrať 20:7 a získal tak 1. miesto.

Turnaj bol náročný na kondíciu, zápasilo sa 2 x 2 min. čistého času, čo je na ich kategóriu skôr výnimka, ale aj napriek tomu zisk dvoch zlatých je pre Falcon TKD klub RS veľkým úspechom a hlavne Giovanni, ktorý sa v konkurencii 13 zápasníkov postupne štyrmi vyhratými zápasmi dostal na 1.miesto!!! Čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu členovi klubu.
Účasť na náročných zahraničných turnajoch dokáže zápasníkom posunúť hranicu ich výkonov, získajú neoceniteľné skúsenosti a motiváciu potrebnú pre ich ďalší rozvoj.

Zdroj: Rimava.sk informoval asistent trénera Ing. Jaroslav Dóbi (redakčne upravené).


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross