No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mercedes-Benz Koro Cup: Na turnaji zabojovali aj domáci tenisti, v mixe obsadili popredné miesta

Mercedes-Benz Koro CupNa najväčšom amatérskom tenisovom turnaji vo štvorhre na Slovensku pre neregistrovaných hráčov Mercedes-Benz Koro Cup zabojovali aj domáci športovci z Rimavskej Soboty. V kategórii mix obsadili 2. a 3. miesto. Celkovo na celodennom turnaji v rimavskosobotskej mestskej záhrade odohralo zápasy 48 mužských dvojíc a 30 párov v mixe. Rimava.sk o tom informoval Vladimír Košin zo spoločnosti Koro, ktorá toto podujatie spoluorganizuje s Mestským tenisovým klubom v Rimavskej Sobote a automobilkou Mercedes-Benz. Turnaja sa podľa neho zúčastnili neregistrovaní hráči z Maďarska a zo Slovenska z Rožňavy, Nitry, Banskej Bystrice, Detvy, Hriňovej, Veľkého Krtíša, Zvolena, Dobšinej, Hnúšte či Tisovca. Podľa Františka Feketeho sa domácim pretekárom darilo lepšie ako vlani, cez víkend obsadili 2. a 3. miesto. Druhé miesto obhájila dvojica Pospíšilová/Lecső, keď vo finále prehrali a dvojicou Lalíková/Ciglán z Hriňovej. Ako Fekete doplnil, o tretie miesto úspešne zabojovala dvojica Blažečková/Cilík.

V kategórii mužov sa podľa Feketeho domáci pretekári prebojovali väčšinou iba cez 2. kolo, keď narazili na bývalých hráčov. „Mali menej skúseností,“ povedal a doplnil, že víťazmi sa stala dvojica Macko/Ďurica zo Zvolena. „Budú to mať bližšie pre výhru automobilu, zapožičanie Mercedesu na víkend s plnou nádržou,“ dodal Fekete s úsmevom.

V sobotu, 10. septembra, trval turnaj viac ako 10 hodín, hralo sa na ôsmich kurtoch. Podľa Feketeho prišli aj šesťdesiatnici, počet hráčov však museli obmedzovať aby stihli odohrať všetky zápasy. „Bol to perfektný turnaj, najlepší v šesťročnej histórii. Aj kvalita hráčov bola, aj sa to podarilo organizačne stihnúť. Bolo to však náročné,“ zhodnotil Fekete, ktorý spomenul, že pripravia aj budúci ročník a dohodli už aj kontrakty so sponzormi. Súčasťou bola aj prezentácia áut značky Mercedes. Turnaj, ktorí organizátori pripravili už šiesty rok robia na podporu a zviditeľnenie tenisu, víťazom v štvorhre a mixe zapožičajú štyri autá.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross