Revúcki karatisti na stupni víťazov v Starej Ľubovni

19. októbra 2016 | |  | | |

perex-karateStará Ľubovňa bola uplynulú sobotu dejiskom turnaja v karate, ktorého sa zúčastnili odchovanci Karate klubu Revúca. „Na Ľubovňa open cup 2016 sa zišla kvalitná a pomerne masívna účasť štartujúcich pretekárov v počte 263 z 29 klubov,“ informoval Rimava.sk Arpád Bunjatov, predseda a šéftréner Karate klubu Revúca.

Podľa jeho slov ako prvý zasiahol do bojov v súborných cvičeniach kata Juraj Prč, vo vekovej kategórii 8 – 9 rokov. „Po dobre zvládnutom prvom kole, však v druhom prehral a to znamenalo stop do ďalších bojov o cenné kovy. Juraj štartoval aj v športovom zápase, no ani tu sa mu nepodarilo prehovoriť do medailových pozícii,“ doplnil Bunjatov.

Zastúpenie mali aj vo vekovej kategórii starší žiaci 10 – 11 rokov v kata, kde štartovali Matej Herich a Matej Meško, obaja však skončili svoju púť v úvodnom kole. Ako ďalej predseda uviedol, výrazne lepšie sa svojim výkonom prezentoval v športovom zápase Matej Herich, keď po dobre zvládnutých víťazných dueloch sa prebojoval až do finále, kde však nestačil na súpera zo Sabinova a obsadil tak druhé miesto. Matej Meško sa podľa predsedu prebojoval v repasáži do bojov o bronz, kde však tesne prehral a obsadil zemiakovú pozíciu.

Dobrým výkonom sa prezentoval v súborných cvičeniach kata mladší dorastenci 12 – 13 rokov, Pavol Halaj, ktorý sa po víťazstvách v jednotlivých kolách prebojoval až do samotného finále. „Vo finále sa stretol zo súperom z Košíc. Škoda taktickej chybičky, ktorá ho pripravila o zlato,“ dodal na záver predseda Arpád Bunjatov.

Zdroj: Rimava.sk