No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovanisti so Žiarom remizovali, dorastenci vyšli z nedeľných dvoch zápasov víťazne

perex-florbal-dorastenciRimavskosobotskí florbalisti klubu Slovan vycestovali v uplynulú sobotu na Oravu, kde ich čakali „Piráti“ zo Žiaru nad Hronom. Ako ďalej Rimava.sk informoval tajomník klubu Jozef Alušík, Slovan nastúpil opäť len s dvomi hráčmi na striedanie, no v pozitívnej nálade. „Po desiatich minútach načal skóre zápasu Radnóti, súper však čoskoro zrovnal. Najväčším problémom pre našich technických a kombinačne vyspelých hráčov bola pomalšia palubovka, než na akú sú navyknutí. Piráti dobre bránili a darilo sa im zakončovať svoje protiútoky gólmi. Po dvoch tretinách tak viedli 3:1,“ priblížil Alušík.

Tretie tretiny sú však podľa jeho slov zvyčajne v réžii Slovana a aj tentoraz sa toho najviac udialo v tretej tretine. Súper viedol už 4:1, Radnóti s Nôtom rýchlo znižovali na 3:4. Súperovi vyšli následne dva protiútoky a v čase 11:19 sa vzdialil už na štvorgólový rozdiel - 3:7. „Ale to by nebol Slovan, aby chýbala dramatická koncovka zápasu,“ poznamenal Alušík a dodal, že Radnóti troma gólmi znížil na jednogólový rozdiel. Ako spomenul, „srdciari“ Slovana sa nezapreli, bojovali do posledných sekúnd a keď to už vyzeralo beznádejne (dve zmarené veľké šance 15 sekúnd pred koncom), 9 sekúnd pred koncom z diaľky strelou - nestrelou vyrovnával Andrej Bodor na 7:7.

„Tento bod má pre Slovanistov cenu zlata, pretože ak nepokazia posledné dva zápasy, skončia na historickom 4. mieste,“ avizoval tajomník klubu s tým, že v sobotu, 4. marca, na nich čaká Banská Bystrica.

CVČ Žiar nad Hronom Pirátos - FBC Slovan Rimavská Sobota 7:7 (1:1, 2:0, 4:6)

Góly Slovana: Radnóti 5(!), Nôta, Bodor

Zostava Slovana: brankár Gergely Szabó, hráči Peter Bíro, Andrej Bodor, Lukáš Nôta, Denis Farkaš, Richard Totkovič, Filip Franko a kapitán Michal Radnóti.

Z dorastencov vyrastajú veľké nádeje florbalu

Dorastenci Slovana odohrali uplynulú nedeľu dva zápasy, proti 1.FbK BCF Banská Bystrica vyhrali 17:4 a nad FBK Turany 9:6. Obidva hodinové zápasy odohrali podľa Alušíka bez možnosti striedať. „Takticky, psychicky a najmä fyzicky náročné zápasy zvládli na jedničku a dokázali, že sú veľkými nádejami rimavskosobotského florbalu,“ povedal tajomník klubu.

Zostava brankár Leonard Hlodák, hráči Filip Franko, Lukáš Nôta, Adam Drak, Pavol Rapčan (čerstvý športovec okresu) a kapitán Andrej Bodor.

Florbal-dorastenci

Zdroj: Rimava.sk, Foto: archív FBC Slovan Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross