No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V MFL je už známa nadstavbová časť, na programe sú semifinálové zápasy

perex-florbalV Miniflorbalovej lige v Rimavskej Sobote je už rozhodnuté, kto si zahrá v semifinálových zápasoch. Rovnako je už známa aj nadstavbová časť tohto piateho ročníka MFL, v ktorom si zmeralo sily až 15 tímov. Ako ďalej Rimava.sk informoval tajomník klubu FBC Slovan Rimavská Sobota, do semifinále sa nedostali mladí gymnazisti FBK Hornets ani obhajca prvenstva spred dvoch rokov Čiernolúcki Vlci. „Prvú semifinálovú dvojicu tvorí družstvo Flyers a mladíci Mačos Lokos. Flyers je tím z Lučenca, ktorý však na prvé miesto potiahli najmä rimavskosobotské hviezdy Michal Radnóti, Richard Totkovič či brankár Matej Šándor. Tím sa ďalej spolieha na známeho hokejistu HKM Rimavská Sobota Jakuba Škantára či skúseného Petra Bíra nastupujúceho aj za Slovan Rimavská Sobota v 2.lige "riadneho" florbalu,“ priblížil Alušík, podľa ktorého množstvo hráčov Mačos Lokos v minulom ročníku nastupovalo práve v družstve svojho semifinálového súpera, ktorému dopomohli k minuloročnému striebru.

Podľa jeho slov slabinou družstva Mačos Lokos bola dochádzka na zápasy, keďže tím tvoria vysokoškoláci študujúci v Bratislave a v Prahe. „V prípade, že nastúpia v kompletnom zložení so svojimi najväčšími osobnosťami Igorom Slovákom, Jurajom Šprlákom či famóznym Denisom Božíkom, budú veru pre Flyers ťažkým orieškom,“ poznamenal a dodal, že druhú semifinálovú dvojicu tvorí rimavskosobotský suverén roka 2015 Titans Rimavská Sobota, trojnásobný víťaz MFL a zároveň obhajca prvenstva, ktorý nastúpia proti hráčom Retexu Lučenec.

Ako Alušík podotkol, dušou rimavskosobotského tímu sú roky bratia Blahutovci, ktorých pracovné povinnosti na začiatku roka 2016 utlmili výkonnosť tímu. „Čoho výsledkom je z ich pohľadu "až" druhé miesto v nadstavbe. Titans sú však tímom, ktorý myslí len na víťazstvá a aj v tejto semifinálovej sérii je favoritom,“ avizuje tajomník, podľa ktorého hráči Retexu Lučenec chcú skončiť lepšie než na minuloročnom bronzovom stupienku. Podľa neho majú výkonnostne najvyrovnanejší káder v súťaži, kde mierne vyčnieva len kanonier Peter Jakuba, v minulej sezóne najlepší strelec celej súťaže, ktorý aj v tej súčasnej strelil zatiaľ 36 gólov v 21 zápasoch. „Ozdobou tímu je však defenzíva, ktorá ale v posledných zápasoch tímu v nadstavbe nefungovala podľa predstáv vedúceho tímu Miša Karáska. Každopádne Retex je okrem Flyers jediným tímom v súťaži, ktorý v prebiehajúcom ročníku MFL dokázal Titans poraziť,“ ozrejmil Alušík s tým, že semifinále sa hrá na dva víťazné zápasy. Obidve semifinálové série sľubujú podľa tajomníka dramatický, pekný, tvrdý šport s otvoreným koncom.

Zápasy sa budú hrať v v Telocvični ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ v týchto termínoch:
22.apríl 2016: piatok
20:20 Flyers - Mačos Lokos
21:20 Titans Rimavská Sobota - FBL Retex Lučenec

23.apríl 2016: sobota
10:00 Flyers - Mačos Lokos
11:00 Titans Rimavská Sobota - FBL Retex Lučenec

29.apríl 2016: piatok*
*hrá sa v prípade potreby rozhodujúceho 3.semifinálového zápasu. Prvý zápas začne o 19:30

„Všetkých milovníkov skutočného amatérskeho športu bez kalkulácií so snahou vždy športovo zvíťaziť radi privítame,“ uzavrel Alušík.

Nadstavbová skupina MFL

1. Flyers 36b 220:122
2. Titans Rimavská Sobota 32b 185:99
3. FBL Retex Lučenec 19b 125:131
4. Mačos Lokos 16b 131:179
5. FBK Hornets 12b 147:203
6. Čiernolúcki Vlci 5b 109:183

Poradie v ďalších nadstavbových skupinách rozhodlo o konečnej podobe celkovej tabuľky MFL na 5. až 15.mieste:

5. FBK Hornets
6. Čiernolúcki Vlci
7. Dynamo Diviaky
8. FBK Hornets B
9. FBK Kružno
10. Dream Team
11. Čiernolúcki Vlci B
12. Torpédo Hodejov
13. FBC Admirals Patriots
14. 1.FBCh Plön
15. Blue Wings

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross