Zo Slovenského pohára karatisti neodchádzali naprázdno

perex-karateMetropola východného Slovenska bola uplynulú sobotu dejiskom 2. kola Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Do boja o medaily sa v košickej športovej hale zapojilo takmer 370 pretekárov zo 46 klubov. Rimava.sk o tom informoval tréner a zakladateľ Karate klubu v Revúcej Arpád Bunjatov.

Podľa jeho slov revúcky klub reprezentovalo 6 pretekárov. „Z Košíc sme neodchádzali naprázdno, získali sme 3 medaily bronzového lesku,“ uviedol Bunjatov. Ako poznamenal, hneď o dve sa zaslúžil vo vekovej kategórii 6 až 7-ročných, Juraj Prč, ktorý v súborných cvičeniach kata obsadil 3. miesto a na stupne víťazov sa postavil aj po športovom zápase kumite vo váhovej kategórii do 30 kilogramov.

Ďalší cenný kov podľa trénera vybojoval medzi 8 až 9-ročnými chlapcami v kumite Štefan Teyerl.
„Blízko k ďalšiemu medailovému zápisu mal aj Matej Herich v katách, medzi 10 až 11-ročnými, ktorý tesne prehral o jednu vlajku v pomere 1:2. Napriek snahe o dobrý výsledok v úvodných kolách skončili svoju púť Pavol Halaj, Matej Meško i Marko Bajús,“ spomenul Bunjatov a dodal, že vedenie klubu gratuluje medailistom a všetkým patrí pochvala za dobrú reprezentáciu klubu.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív Karate klub Revúca