No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jar v znamení rýchlika Alexa

perex-alexZa posledné mesiace sa Alexander Szabó známy pod menom „rýchlik Alex“ nacestoval viac než dosť. Začalo sa to začiatkom apríla pretekom v Srbsku, následne medzinárodným pretekom v Maďarsku, kde obsadil prvé miesto v divízii open senior. V polovici apríla sa už letelo do Ruska na desať dní, kde ich čakal ďalší veľký pretek v Moskve. „Sem som išiel len ako rozhodca, kvôli ťažkostiam pri vstupe do Ruska so zbraňou. Rusko má veľmi prísne podmienky na vstup so zbraňou,“ povedal pre Rimava.sk Alexander Szabó.

Začiatkom mája sa zúčastnil dvoch veľkých slovenských pretekov, Mosquito match a Arsenal cup, kde získal prvé miesto v divízii Open Senior.

Koncom mesiaca máj sa zúčastnil medzinárodného preteku Level III pod názvom „Thunder on the Stage“ v Maďarsku, Debrecene. Pretek bol vypísaný na 12 parkúrov a 22O rán. Zúčastnilo sa ho 109 pretekárov. Prišli strelci z Maďarska, Slovenska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Srbska, Veľkej Británie, Ruska a Izraela. V divízii Open Senior si vybojoval už svoju 13. prezidentskú medailu a obsadil celkové 3.miesto.

Dlho sa neohrial doma a už 2. júna cestoval na ďalších 10 dní, na najväčší medzinárodný pretek na svete úrovne Level III do Českej Republiky. Bol to už 7. ročník súťaže Extreme Euro Open“. Počas preteku si museli strelci poradiť s 30 parkúrmi a vystrelili minimálne 550 rán. Prišli strelci z celého sveta, konkrétne 616. Rýchlik Alex v silnej konkurencii v divízii Open Senior obsadil 7.miesto. „Tohto preteku som sa zúčastnil aj ako rozhodca, čo v praxi znamená, že na strieľanie má človek menej času minimálne o jeden deň a musí si poradiť s väčším počtom parkúrov behom dňa, ako strelci, ktorí strieľajú na hlavnom preteku,“ dodal Alex, podľa ktorého počasie na preteku zvykne byť premenlivé.

Z Čiech rovno do Poľska kde ho čakal ďalší pretek Shooting-Academy CUP 2015, ktorý sa uskutočnil 13. a 14. júna v poľskom Lodzi. Pretek bol vypísaný na úrovni Level 3. Rýchlik Alex sa aj tentoraz nestratil v konkurencii 110 strelcov z piatich krajín, vybojoval si už svoju 14. prezidentskú medailu v kategórii Open Senior a celkovo sa umiestnil na druhom mieste v divízii Open. „Prvenstvo mi ušlo o 0,3 percent za prvým. Pri zisku 1467 bodov to činí len 4 body za prvým. Je to tak tesný výsledok, že človeka to mrzí ešte dlho po ukončení preteku.“ priblížil.

Dva dni po návrate nastupoval na majstrovstvá Európy v puške v Maďarsku (ďalších 10 dní), ktorých sa zúčastnil v úlohe medzinárodného rozhodcu.

Po letnej prestávke ho čaká ďalší výlet do Ruska v trvaní 14 dní na Euroázijský Extrém Open do Jekaterinburgu. V septembri 10 dní vo Francúzsku na národné majstrovstvá Francúzska.

Zdroj, FOTO: Alexander Szabó


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross