No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Jubilejný ročník Gemershooting Rifle s rekordnou účasťou

25. júla 2018 | |  | | |

Uplynulá sobota patrila aj streľbe. V Čachticiach sa uskutočnilo 1. kolo puškovej ligy 2018. Na súťaži pod názvom Gemershooting Rifle X, ktorý usporiadal rimavskosobotský klub Arsenal SC, sa strieľalo na ôsmich parkúroch. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ preteku Tibor Figei, pretekári museli na parkúroch vystreliť minimálne 150-krát.

„Snažili sme sa využiť všetko čo nám strelnica ponúka,“ povedal Figei, podľa ktorého boli parkúre na vysokej úrovni, čo ocenili najmä strelci. Súťažilo sa v dvoch disciplínach, a to s otvorenými mieridlami (semi-auto standard ) a s optickými (semi-auto open). Prvého kola puškovej ligy sa zúčastnilo 90 strelcov. Prišli strelci z celého Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Taký počet strelcov na súťaži je podľa Figeia rekord nielen na Gemershootingu, ale aj za posledné roky v puškovej lige. „Ja osobne som tento rok nestrieľal, bol to náš desiaty ročník a chcel som to po organizačnej stránke zvládnuť najlepšie ako sa len dá. Gemershooting už na Slovensku má svoje meno a je to jediný puškový pretek, ktorý vydržal aspoň 10 rokov,“ poznamenal Figei.

Na druhý deň pokračovala súťaž pištoľovou časťou (Gemershooting Handgun 6), ktorej sa zúčastnilo až 100 strelcov, prevažne zo strednej Európy. Takisto sa strieľalo na ôsmich parkúroch. Strelci museli vystreliť taktiež minimálne 150-krát. Okrem tradičných divízií ako sú production, standard, open, classic, sa strieľalo aj v najnovšej pod názvom PCC (pištoľová karabína), v ktorej sa zúčastnilo až 31 strelcov. „Na pištoľovom preteku sme tiež vytvorili rekord v rámci Gemershootingu, čo ma tiež veľmi teší, keďže sme pred 10 rokmi začali s puškou a pištoľ sa pridala len neskôr,“ pripomenul riaditeľ preteku.

Rimavskosobotský klub zastupovali na pištoľovom preteku Alexander Szabó a Peter Utrata. Prvý menovaný vyhral svoju divíziu (open) a ukázal, že to má ešte stále v rukách. Druhý menovaný skončil v najsilnejšej divízii (production) na solídnom 13. mieste.

„S priebehom súťaže a aj s celkovou organizáciou som veľmi spokojný. Chcel by som poďakovať chalanom z domáceho klubu RDA za pomoc pri stavaní parkúrov a aj samotným rozhodcom, lepičom a pravdaže strelcom. Už teraz sa teším na budúci ročník a urobíme všetko preto, aby ten budúci bol ešte úspešnejší ako tento,“ uzavrel riaditeľ preteku Tibor Figei.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross