No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Košický medzinárodný turnaj v znamení cenných kovov pre Falconistov

18. mája 2016 | |  | | | |

perex-falconMetropola východu bola prvú májovú sobotu dejiskom medzinárodného turnaja v Taekwondo WTF, Cassovia Open 2016. Šampionát v Košiciach bol zároveň aj 2. kolom Slovenského pohára ligy v zápasení aj poomsae. Na turnaji nechýbali ani rimavskosobotskí Falconisti, ktorí zo súťaže neodchádzali naprázdno. Rimava.sk o tom informoval Róbert Kuvik, člen správnej rady klubu Falcon.

Turnaja, ktorý usporiadala Slovenská asociácia WTF a organizoval ho košický klub Koryo, sa podľa jeho slov zúčastnilo takmer 270 pretekárov z 26 klubov a 7 krajín ako Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Maďarsko, Poľsko, Česko a najpočetnejšiu výpravu malo Slovensko. „Falcon Rimavskú Sobotu reprezentovalo 13 pretekárov, z nich dvaja aj v disciplíne poomsae,“ dodal Kuvik.

Za deti a žiakov nastúpili do bojov Kurek Lukáš vo váhovej kategórii do 30 kilogramov technická vyspelosť B, Frgolec Damien 30 kilogramov technická vyspelosť A, v kategórii žiakov Zachar Danny 30 kilogramov B, Tomáš Kuvik 50 kilogramov B a Anetka Lukáčová 32 kilogramov B. „Všetci spomenutí zvíťazili nad súpermi pomerne hladko a získali prvé miesta, Zachar, Kuvik a Kurek vybojovali po dva zápasy,“ priblížil Kuvik a dodal, že do bojov zasiahli v najpočetnejšej vekovej kategórii aj ich kadeti: Dávidová Laura – 41 kilogramov B, Ferenczová Cynthia - 51 kilogramov B, Frgolec Miroslav - 41 kilogramov A, Kuvik Dominik +65 kilogramov B, Mravcová Karolína + 59 kilogramov A, Spodniaková Veronika – 47 kilogramov B. Podľa Kuvika tu už boje boli ako aj konkurencia o niečo náročnejšie, ale aj v tejto vekovej kategórii zápasníkov sa poniektorým podarilo vybojovať najvyššie umiestnenia. „Prvé miesta získali Dávidová, Ferenczová, druhé miesta získali Mravcová, Spodniaková, Kuvik a tretie miesto získal Frgolec. Dva zápasy vybojovala Dávidová Laura,“ poznamenal.

V ďalšej náročnej kategórii juniorov zápasil Marek Úrek -78 kilogramov A. Ako ďalej podotkol, Úrekovi sa podarilo vyhrať dva zápasy a dostať sa tak do tretieho finálového kola, kde nastúpil proti súperovi z Chorvátska. „Tu mu už však sily na súpera nestačili a tak získal druhé miesto,“ uviedol člen správnej rady.

Falconisti mali zastúpenie aj v najstaršej seniorskej kategórii, kde do boja nastúpil Mičko Ján – 87 kilogramov B, podľa Kuvika zápasil so súperom z trenčianskeho klubu. „Zápas si v podstate vyskúšal po prvýkrát, teda je ešte v začiatkoch so skúsenosťami zo súťaží, nad súperom sa mu nepodarilo zvíťaziť a tak skončil na peknom druhom mieste.“

V disciplíne poomsae, teda v predvádzaní predpísaných zostáv – foriem, Falcon reprezentovali Dávidová Laura 5. kup a Frgolec Damien 3. kup, kde sa obom podarilo získať druhé miesta.

„Všetci kluboví reprezentanti veľmi dobre zabojovali čím sa im ziskom 7 zlatých medailí, 5 strieborných medailí a ziskom jednej bronzovej medaily, podarilo klubu Falcon TKD Rimavská Sobota umiestniť spomedzi 26 klubov na peknom štvrtom mieste v kategórii zápas na tomto turnaji,“ uzavrel Kuvik a dodal, že súťažiacich z klubu sprevádzal tréner Peter Úrek spolu s pomocnými trénermi a rodičmi spomínaných detí.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Klub Falcon TKD Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross