No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pavel Ostrica sa po roku cvičenia stal vicemajstrom Slovenska, naturálnych kulturistov na Gemeri pribúda

12. júla 2013 |  | 

natural-fitnessNa medzinárodných majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike a fitnes – Michalovce sa vicemajstrom Slovenska stal dorastenec Pavel Ostrica z Hnúšte. Spolu s ďalšími zverencami Jaroslava Benčíka priniesol medzi mužmi bronzovú medailu aj Michal Bojarský. Tretím zástupcom bol vlaňajší vicemajster Slovenska a účastník majstrovstiev sveta Dušan Tokár, ktorý veľmi tesne minul bronzový stupienok, hoci formu mal výbornú. Ich úspechy pre Rimava.sk priblížil prezident a šéftréner Fittnes clubu Hnúšťa Jaroslav Benčík, ktorý Pavla Ostricu zaradil medzi mladé akvizície hnúšťanskej kulturistiky.

To, že Pavel Ostrica získal striebornú medailu po ročnom tréningu v posilňovni Fitness Clubu dokazuje, že je to optimálne vyvážená osobnosť. Koordinácia, disciplína, zoraďovanie a vyhodnocovanie osobných aktivít a hodnôt, ho priam katapultovalo z neznámeho, bežného študenta Gymnázia – chlapca cvičiaceho vo fitku, do športovej pozície vicemajstra Slovenska v spoločnej dorasteneckej kategórii ( bez rozdielu).

V tom prvom letnom dni, za ťažko znášaných horúčav, Paľko počas celého súťažného dňa postupne získaval body a tortičku ozdobila čerešnička tak, ako jeho účinkovanie, voľná zostava. Veru, veru prvá súťaž v jeho živote a taký pekný úspech! V tejto súvislosti je nutné poďakovať sa rodičom Pavla za pochopenie a nebývalú podporu počas celého roka. Vďaka patrí aj pedagógom a vedeniu Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti za dobre zladené podmienky športovca počas roka, zvlášť v posledných dvoch týždňoch pred šampionátom pri vystupňovaní športovej formy. Veď v zápoleniach svalového rozvoja bojoval statočne s technickou excelentnosťou a choreografia voľnej zostavy bola priam lahoda pre divákov.

Vlaňajší vicemajster Slovenska a účastník majstrovstiev sveta Dušan Tokár veľmi tesne minul bronzový stupienok, hoci formu mal výbornú. No, bezočivý progres finalistov jeho kategórie znamenal ich výrazné zlepšenie, a tak Dušanove ťažké, ale férovo čisté tréningy nedostihli práve ten „progres“ jeho súperov. Tu je nutné podotknúť, že je málo športovcov, ktorí majú tak tvrdé tréningy. Zrejme pre nasledujúcu sezónu je potrebné niečo zmeniť, predovšetkým integrovať intenzívne tréningové a diétne programy. Vďaka Dušan za 4. miesto.

Tretí súťažiaci na tomto medzinárodnom šampionáte, ktorého som pripravoval, bol Michal Bojarský z Banskej Bystrice. Dosiahol bronzovú medailu a to tiež na svojej prvej súťaži – OK – super! Michal je výhodný somatotyp, veľmi cenný potenciál a okrem svalov má aj rozum a ja zas mám od neho exkluzívny prísľub, že za istých okolností by reprezentoval Hnúšťu, pretože pochádza z Rimavskej Soboty. Potešilo, že pretekári z okresu mali aj veľa fanúšikov z nášho regiónu.

Bola to náročná, ale úspešná výprava. Veď traja pretekári a takmer tri medaily do Hnúšte. Keď pripočítame dve medaily do Rimavskej Soboty a jednu medailu Jany Bagačkovej z Rimavskej Bane, ktorá reprezentovala Banskú Bystricu. Teší, že Welness portfólio sa na Gemeri plošne rozširuje, čo dokazuje aj počet súťažiacich a cvičiacich vo fitkách Gemera, ktorí ho považujú za životný štýl. Chvályhodné je to, že je to pre ich zdravie a krásu.

[nggallery id=1097]

Zdroj: Rimava.sk, Jaroslav Benčík (redakčne upravené)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross