No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kurinec opäť patril nadšencom plážového volejbalu

30. júna 2015 | |  | | |

perex-volejbalPiesok, teplé počasie a volejbal. To je ideálna kombinácia na usporiadanie v poradí už ôsmeho ročníka turnaja v plážovom volejbale Beach Volley Cup. Svoje sily pod sieťou si v sobotu, 27. júna, zmerali družstvá z rôznych kútov Slovenska.

Ako ďalej Rimava.sk informoval Tibor Bódy, jeden z organizátorov, na turnaji sa predstavilo celkovo 85 hráčov z 25 družstiev z toho 7 družstiev v A skupine, ktorú tvorili bývalí alebo súčasní profesionálni hráči a 18 družstiev v B skupine zložená z volejbalových nadšencov. „O turnaj bol aj tento rok veľký záujem a museli sme odmietnuť asi päť družstiev kvôli plnému počtu, aby sa turnaj stihol odohrať,“ dodal Bódy.

Podľa jeho slov družstvá v skupine A súťažili systémom každý s každým, kde odohrali celkovo 21 zápasov. „V B-éčku sa vytvorili tri 6-členné skupiny čo predstavovalo 45 zápasov,“ povedal.

Z daných skupín sa vytvoril postupový pavúk, kde sa hralo už systémom playoff. Celkový počet odohraných zápasov na dvoch ihriskách bol podľa Bódyho 74.

„Počas dňa sme sa tešili veľkému počtu divákov od najmenších, pre ktorých sme mali pripravenú trampolínu, sladkosti či ovocie, až po dospelých. Záujem divákov nás veľmi potešil, je vidieť, že volejbal sa stáva pre ľudí zaujímavým športom,“ poznamenal organizátor a dodal, že po skončení turnaja, pristúpili k vyhodnoteniu jednotlivých víťazov, kde ocenili prvé štyri miesta v obidvoch skupinách.

A skupina...
1. miesto.....MSauto
2. miesto.....bestAUTOMAX
3. miesto.....Bača Team
4. miesto.....RA Team

B skupina...
1. miesto..... RPM Beach Team
2. miesto..... Šamani
3. miesto.... Lorant Garos
4. miesto.... MY

„Chceli by sme sa poďakovat všetkým, ktorí k danej akcii priložili svoju ruku a pomohli nám s organizáciou turnaja. Veľké vďaka patrí sponzorom, bez ktorých by to nešlo ani tento rok zorganizovať a taktiež všetkým zúčastnením, či už hráčom ale aj divákom, ktorí nás motivujú k tomu, aby sme tento turnaj organizovali aj o rok,“ uzavrel Bódy.

Nadšenci tohto športu si počas leta prídu na svoje, pripravené sú ďalšie volejbalové turnaje. Už o dva týždne v sobotu, 11. júla, sa pod sieťou stretnú amatérske družstvá v obci Orávka. Začiatkom augusta si na kurineckých plážových ihriskách zmerajú sily profesionáli. Na turnaji sa stretnú najlepšie volejbalové dvojice žien a junioriek zo Slovenska.

Ďalšie pripravované akcie nájdete aj v Regionálnom kalendári podujatí. Svoje podujatia môžete pridávať aj sami, vyplnením formulára na stránke.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross