LOKOMOTÍVA: Džudisti na turnaji Olympijskych nádejí okupovali stupeň víťazov

perex-dzudoDžudisti z rimavskosobotskej Lokomotívy majú za sebou turnaj Olympijskych nádejí vo Zvolene. „Je to už dvadsiaty prvý ročník a tretia kolo dlhodobej súťaže,“ uviedol pre Rimava.sk predseda oddielu Ľubomír Antal, podľa ktorého tento turnaj je organizovaný hlavne pre najmladších a začínajúcich džudistov v kraji Banská Bystrica.Ako poznamenal turnaja sa zúčastnilo 74 džudistov z 8 klubov, a to Lokomotíva Rim. Sobota, Mladosť Rim. Sobota, Katsudo Lučenec, Junior Lučenec, Dukla Banská Bystrica, UMB Banská Bystrica, JK Levice a domáci pretekári z Budokan Zvolen. „Náš klub reprezentovali traja džudisti,“ priblížil Antal.

Prvé miesto podľa jeho slov získal Matej Gaži v kategórii super mini do 22 kilogramov, ktorý bol najmladším účastníkov celého turnaja. Ako Antal poznamenal, Matejovi sa darí pokračovať v šľapajách svojej staršej sestry, úspešnej reprezentantky džudo oddielu Lokomotívy Natálii Gažiovej. „Zároveň Maťko získal aj druhé miesto v kategórii Open do 22 kilogramov,“ doplnil predseda a zároveň doplnil, že tretie miesto vybojovali Dávid Gonda a Nina Tonhajzerová, ktorí zápasili v kategórii mladších žiakov do 60 kilogramov. „Obidvaja naši džudisti mali po dva vyhraté zápasy,“ podotkol Antal, ktorý pretekárov spoločne s trénermi Gažim a Babicovou sprevádzali na súťaži.

Zdroj: Rimava.sk