No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medailová žatva džudistov Mladosti v Chorvátsku

2. februára 2016 | |  | | | |

perex-dzudoAko lepšie zakončiť prvý kalendárny mesiac, ak nie medailovou žatvou na medzinárodnom turnaji v Chorvátsku? To si povedali džudisti TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota, ktorí sa v sobotu, 30. januára, zúčastnili turnaja žiakov a žiačok v chorvátskom Samobore odkiaľ priniesli až osem cenných kovov.Ako ďalej Rimava.sk informoval Jozef Nociar predseda oddielu TJ Mladosť Relax, na turnaji sa prestavilo viac ako 460 džudistov zo 43 klubov z piatich krajín - Bosna a Hercegovina, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Chorvátsko. „Z oddielu TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota zvádzali náročné zápasy ôsmi chlapci a štyri dievčatá,“ uviedol.

V kategórii chlapcov do 10 rokov vo váhe do 27 kilogramov si prvé miesto podľa Nociara vybojoval Antonín Muller, ktorý po dvoch vyhratých zápasoch vo finále s prehľadom zvíťazil nad domácim pretekárom.

„Zastúpenie sme mali aj v kategórii do 12 rokov. Svojim výkonom potešil Kornel Bodor, ktorý taktiež vo váhe do 27 kilogramov v troch zápasoch nenašiel premožiteľa a obsadil prvé miesto,“ priblížil predseda a dodal, že v tejto vekovej kategórii súťažil vo váhe do 34 kilogramov aj Jozef Medveď. Ako ďalej poznamenal, v skupinách si Medveď tromi víťaznými zápasmi zabezpečil účasť vo finále, kde po kvalitnom výkone nestačil na srbského džudistu a skončil na druhom mieste.

Vo vekovej kategórii do 14 rokov sa predstavili Alec Vetrák vo váhe do 38 kilogramov a Bruno Kóšik vo váhe do 42 kilogramov. „Obidvaja títo džudisti zvádzali na tatami veľmi náročné zápasy. Zhodne v zápasoch v skupinách po troch víťazstvách prehrali po jednom zápase, ale v bojoch o tretie miesto už nezaváhali a získali tak pre náš oddiel ďalšie dva cenné kovy,“ doplnil Nociar, podľa ktorého v tejto vekovej kategórii sa výborným výkonom vo váhe do 48 kilogramov predstavila Bolda Zonga Sztankovics, ktorá ani v jednom z troch zápasov nenašla premožiteľku a obsadila prvé miesto.

Ako poslední, už vo večerných hodinách svoje boje na turnaji začali aj najstarší džudisti do 16 rokov. Podľa predsedu vo váhovej kategórii do 44 kilogramov si po štyroch víťazných zápasoch prvé miesto vybojovala Veronika Útisová a kvalitný výkon predviedol aj Viktor Ádam vo váhe do +81 kilogramov, v ktorej obsadil druhé miesto.

Ako ďalej podotkol v kategórii 16 ročných zápasil aj Samuel Hloušek vo váhe do 55 kilogramov. „Po prehratom zápase v skupine sa po víťazstve v opravných zápasoch prebojoval do boja o tretie miesto, v ktorom však nezvíťazil a obsadil tak konečné piate miesto,“ opísal Nociar, podľa ktorého v súťaži klubov sa TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota umiestnila na 8. mieste.

„Úspešnú výpravu sprevádzali v Chorvátsku Richard Útis a Pavel Zvara,“ uzavrel Nociar.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross