No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medailová žatva Falconu v hlavnom meste Slovenska

25. júna 2018 | |  | | | |

Začiatkom júna sa Falcon Taekwondo Klub Rimavská Sobota zúčastnil najväčšieho slovenského turnaja pod názvom Bratislava Open 2018. Na turnaji sa predstavilo takmer 500 pretekárov z 50 klubov a 13 štátov.„Konkurencia naozaj veľká. Do bojov za Falcon nastúpilo 12 Falconistov, ktorí sa konkurencie nezľakli a nechali na „tatami„ celé svoje bojovné srdce,“ povedal pre Rimava.sk Jaroslav Dóbi, hlavný tréner Falconu.

Medzi pretekármi boli aj juniorky z Falconu, Terezka Ďuricová a Veronika Spodniaková, ktoré boli najstaršími zástupcami rimavskosobotského klubu. „Terezka vyhrala dva zápasy, zobrala zlato a udržala tak svoju víťaznú formu. Veronika mala náročnú skupinu, kde v prvom zápase s prevahou vyhrala, no v druhom sa so súperkou bodovo doťahovali a len tesne o „1 bod“ podľahla a nepostúpila do finále a tak získala bronz,“ poznamenal Dóbi. Ako doplnil, brat Veroniky, Marek Spodniak, ktorý je začínajúci pretekár finálový zápas zvládol na jednotku a vybojoval zlato.

Podľa hlavného trénera bratia Rapčanovci podali taktiež pekné výkony a ich forma sa zlepšuje. Alex Rapčan si vo finále poradil so súperom a získal zlato. Felix Rapčan semifinále vyhral a vo finále tesne podľahol súperovi a na krk si zavesil striebro. Ďalší bratia Lániovci vo svojich zápasoch súperom podľahli a získali jeden bronz a jedno striebro. „Tomáš Kuvik, ktorý bojuje už niekoľko turnajov s výškovou prevahou súperov podal pekný bojovný výkon, no na postup to nestačilo a skončil na bronzovom mieste. Lukáš Kurek finále zvládol na jednotku a zobral zlato,“ priblížil Dóbia dodal, že Matúš Ďurica a Oliver Bitala svoje postupové zápasy zvládli, no na víťazstvo to nestačilo a z turnaja si odnášali bronz. Predstavil sa aj Stephan Pekarčík, ktorý sa ale neprebojoval na medailové pozície.

Na turnaji dobré meno klubu robil aj rozhodca Peter Kojnok. Doprovod robili tréneri manželia Bitalovci ako aj hlavný tréner Jaroslav Dóbi. „Nemôžeme zabudnúť ani na rodičovský fun klub v hľadisku,“ uzavrel Dóbi.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross