No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medailová žatva taekwondistov i chanbaristov v Trenčíne

23. apríla 2019 | | |  | | | |

Rimavskosobotský klub Falcon sa v polovici apríla predstavil na súťažiach v Trenčíne. Svoje zatúpenie mal Falcon nielen v taekwondo, ale aj v chanbare. V oboch disciplínach si Falconisti odnášali cenné kovy.

Na turnaji v taekwondo s názvom Trenčín Open sa predstavilo 22 klubov zo šiestich krajín. Ako Rimava.sk informoval Robert Kuvik, za Falcon nastúpilo 11 zápasníkov a 11 členov reprezentovalo klub v predvádzaní foriem (poomsae). „Skupinku tvorili skúsení zápasníci, ale aj viacerí nováčikovia. V predvádzaní foriem (poomsae) nás reprezentovali Lucka Laššáková, Adrián Mag, Oliver Bitala, Zuzka Franeková, Viktória Bitalová, Angelika Bialová, Roland Bial, Marek Bitala, Leonard Demeter a Alex Rapčan. V kategórii parapoomsae nás reprezentoval Roman Farkaš,“ priblížil.

Zlato vybojoval: Roman Farkaš (hendikepovaný športovec), striebro vybojovali Lucka Laššáková a Adrián Mag a bronz si odnášal Roland Bial a Zuzana Franeková. V prípade dvojíc patrila strieborná priečka Oliverovi Bitalovi a Alexovi Rapčanovi, a trojicu na striebornej priečke patrila Oliverovi Bitalovi – Adriánovi Magovi – Alexovi Rapčanovi.

V zápase nastúpili Adrián Mag, Alex Rapčan, Marek Spodniak, Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Roland Bial, Marek Bitala, Matúš Ďurica,Oliver Fekeshazy, Ľuboslav Lehotský a Stephan Pekarčík.

Zlato vybojoval Stephan Pekarčík a Marek Spodniak, striebro Marek Bitala a bronz Matúš Ďurica, Tomáš Kuvik, Adrián Mag a Alex Rapčan.

„Chcem poďakovať hlavnému trénerovi Jaroslavovi Dóbimu a rodičom, ktorí Falcon bojovníkov podporovali. Na turnaji nás zastupovali aj rozhodcovia Peter Kojnok, Viktória Bitalová a Miroslav Bitala,“ doplnil Kuvik

Trenčín patril aj turnaju Open Chanbara Championship 2019 a zároveň 2.kolo chanbara ligy. Zúčastnili sa ho približne 80 chanbaristov zo strednej Európy (Slovensko, Česko, Maďarsko, Rumunsko a Macedónsko). Otvorené boli kategórie detí (mini, 6-8r.,9-11r.,12-14r., juniory a seniory ženy a muži). Ako ďalej Rimava.sk informoval Falcon chanbarista Tibor Figei, rimavskosobotský klub reprezentovalo päť športovcov. „Spolu priniesli domov 17 medailí (11 zlatých a 6 strieborných), jedno 2. miesto v Grandšampiónovi detí a 3. miesto v hodnotení klubov, celkovo ich bolo 11,“ ozrejmil.

V kategorii 6-8roční vybojoval Matej Gregorec 3 zlaté a jednu striebornú medailu a František Bohó jednu zlatú a 3 strieborné. Medzi 9-11 ročnými získal dve zlaté medaily Lukáš Černák, ktorý sa dostal aj do finále Grandšampióna detí (absolútneho majstra). Medzi 12-14 ročnými vybojoval jednu zlatú a striebornú medailu Tomáš Kuvik a Lukáš Kurek jednu zlatú.

V kategorii dospelých získal Tibor Figei 3 zlaté a jednu striebornú medailu. Pre Tomáša Kuvika, Lukáša Kureka, Tibora Figeia to bol posledný test pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia 4-5. mája v Minsku, Bielorusko. Zúčastní sa ich aj ďalší rimavskosobotský tréner Ladislav Laššák. Zostrih zápasov chanbaristov si môžete pozrieť TU.

Zdroj: Rimava.sk FOTO/VIDEO: Tibor Figei, Robert Kuvik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross