No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medailová žatva Falconistov na medzinárodnom turnaji v Maďarsku

29. apríla 2015 | |  | | |

falcon-rimavska-sobotaNová moderná hala v maďarskom hlavnom meste bola dejiskom medzinárodného turnaja v taekwondo. Na súťaži s názvom Goldstars Cup 2015, ktorá sa konala uplynulú sobotu, 25. apríla, sa celkovo zišlo 24 klubov s približne dvesto pretekármi z Maďarska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska. Ako ďalej Rimava.sk informoval Peter Úrek, do boja o medaily sa zapojili aj rimavskosobotskí Falconisti.

Podľa Úreka za Falcon klub nastúpili prevažne mladšie ročníky detí, a to Tomáš Kuvik, Damien Frgolec (Hnúšťa), Anetka Lukáčová (Hnúšťa), Synthia Ferenczová, Miroslav Barto (Hnúšťa), Karolína Mravcová, Giovanni Slanec a Marek Úrek, ktorý ako najstarší zo zúčastnených rimavskosobotských teakwondistov reprezentoval už v juniorskej kategórii.

„Najväčší úspech sme zaznamenali u Damiena, vo svojej kategórii deti do 24 kilogramov získal prvé miesto. Musel zvíťaziť v troch zápasoch, ktoré absolvoval v rýchlom slede ako každý druhý zápas v poradí, teda s oddychom jedného zápasu, čo nasvedčuje tomu, že musel podať veľký fyzický výkon,“ uviedol Úrek a dodal, že brat Damiena, Miroslav Barto, obsadil štvrté miesto v kategórii staršie deti do 36 kilogramov. V kategórii starších detí do 49 kilogramov zvíťazila a získala zlatú medailu Synthia Ferenczová.

Ako ďalej uviedol, v kategórii deti do 40 kilogramov narazil Tomáš Kuvik na fyzicky lepšieho pretekára z domáceho organizátorského klubu a hoci zabojoval zo všetkých síl nestačil na neho a celkovo obsadil tretie miesto. Anetka Lukáčová zabojovala v kategórii deti do 30 kilogramov, kde narazila na súperku s nepríjemnou technikou kopu, s ktorou ju zrážala často na zem. Napokon obsadila tretie, bronzové, miesto.

V kategórii kadetky do 55 kilogramov nastúpila Karolína Mravcová, ktorú vo finále zradila kondícia a získala druhé miesto. „Za chlapcov kadetov nastúpil v kategórii do 45 kilogramov Giovanni Slanec, ktorý sa pokúšal z celých síl zabojovať o výhru nad súperom, no napriek faktom, že rozhodcovia dosť neobjektívne rozhodovali v náš neprospech, hlavne čo sa týka bodovania a zasiahnutí súpera technikou na hlavu, teda prilbu svoj semifinálový zápas neustál a získal tretie miesto,“ povedal Úrek. Posledným Falconistom, ktorý zasiahol do boja o medaily bol Marek Úrek. Predstavil sa v kategórii juniorov do 73 kilogramov kde získal tretie miesto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross