No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladí Rimavskosoboťania vo finále turnaja Detský Davis Cup a Fed Cup

3. septembra 2015 | |  | | |

perex-tenisPosledný augustový víkend vyvrcholili v štyroch slovenských mestách (Spišská Nová Ves, Žilina, Topoľčany, Bratislava) regionálne tenisové boje o finálovú účasť na prestížnom podujatí Detský Davis Cup a Fed Cup 2015. Mladým tenistom, Oliverovi Pivníkovi, Borisovi Daňušovi a Dávidovi Kovácsovi, z Rimavskej Soboty sa podarilo postúpiť z druhého miesta do vytúženého finále, ktoré sa uskutoční v Národnom tenisovom centre v Bratislave 1. až 4. októbra. Rimava.sk o tom informoval otec Olivera Ivan Pivník.

Podľa jeho slov sa chlapcom podarilo dosiahnuť vynikajúci výsledok, keď po postupe z obvodného kola v júni podali v regionálnom kole opäť kvalitný výkon a naplnili tak svoj cieľ, dostať sa do finále. „Už samotná účasť vo finále je pre rimavskosobotský mládežnícky tenis obrovský úspech, nakoľko do súťaže bolo prihlásených 80 družstiev z celého Slovenska. Do bratislavského finále sa môže prebojovať jednotlivými oblastnými, obvodnými a reginálnymi kolami len najlepších 12 družstiev a majú tak právo bojovať o vytúžený pohár,“ dodal Pivník, podľa ktorého v jedenásťročnej histórií tohto prestížneho podujatia sa to tenisovému klubu v Rimavskej Sobote podarilo po prvýkrát.

Ako poznamenal úspech sa o to viac cení že rimavskosobotské družstvo chlapcov tvoria výlučne domáci hráči, pričom väčšina družstiev vo finále je poskladaná z hosťujúcich najlepších hráčov z jednotlivých klubov. V Bratislave sa podľa jeho slov stretnú elitné družstvá hráčov do 10 rokov.

Výsledky z regionálneho kola v Žiline (Stredoslovenský región), hralo sa v dvoch skupinách kde najlepší dvaja postúpili do semifinále.

Výsledky zo skupiny A:
TK Rimavská Sobota –TK Kysucké Nové Mesto 5:0
TK Rimavská Sobota - OZ ŠK Odema Púchov 2:3
TK Rimavská Sobota - TK Banská Bystrica 4:1

Semifinále:
TK Rimavská Sobota – Fresh Zvolen 4:1
TK Odema Púchov - TK Žilina 5:0

O tretie miesto
TK Žilina - Fresh Zvolen 0:5

Finále:
TK Rimavská Sobota - OZ ŠK Odema Púchov 2:3

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Ivan Pivník


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross