No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mravcová v Česku obhájila titul, Kuvik sa stal vicemajstrom v olympijskom Taekwonde

21. júna 2017 | |  | | | |

Rimavskobotský taekwondo klub Falcon je už piaty rok stálicou na Czech Open Taekwondo WTF Championship Kyorugi. Tento turnaj bol ich poslednou súťažou v prvom polroku sezóny. Svoje sily s konkurenciou si zmerali traja odchovanci Falconu.

„Karolína Mravcová, ktorá sa turnaja zúčastňuje pravidelne niekoľko rokov, Tomáš Kuvik a Oliver Adam, ktorí sa tohto turnaja zúčastnili prvýkrát,“ uviedol pre Rimava.sk Robert Kuvik z klubu Falcon. Podľa jeho slov to boli náročné zápasy bez rozdielu pásu (technickej vyspelosti) a Falconisti dali do toho všetko a išli na doraz svojich síl. „Ako prvý nastúpil Tomáš, ktorý svoj semifinálový zápas zvládol super aj keď mu po našom proteste neuznali jednu čistú techniku na hlavu, ale zápas dotiahol do víťazného konca. Vo finále mal vyššieho i vyspelejšieho súpera a aj keď sa veľmi snažil nedokázal tento zápas dotiahnuť na víťazstvo. Stal sa vicemajstrom Českej republiky,“ ozrejmil Kuvik a dodal, že ako druhá nastúpila Karolína, ktorá zápasila vo vyššej váhovej kategórii. Ako poznamenal, svoj semifinálový zápas zvládla veľmi dobre aj keď jej súperka zasiahla zranené miesto z minulotýždňového turnaja Bratislava Open, dokázala zvíťaziť.

Svoj finálový zápas nastupovala podľa Kuvika už bolestivo so sebazaprením a proti o dosť vyššej súperke, ktorou bola reprezentantka Česka v Karate, aktuálne juniorská majsterka ČR 2016 kumite, juniorská majsterka Európy 2016 kumite a bronzová medailistka z Majstrovstiev sveta 2016. „Bol to veľmi náročný zápas, ktorý Karolína zvládla neskutočne, išla do poslednej sekundy aj cez bolesť a zaslúžene sa stala majsterkou Českej republiky. Týmto obhájila minuloročný titul, čo je veľmi dobrý výsledok,“ avizuje Kuvik.

Ako posledný nastúpil na svoj vyraďovací zápas Oliver, proti ktorému nastúpil veľmi skúsený český zápasník. Hoci sa Oliver snažil zo všetkých síl, nedokázal zdolať tohto skúseného súpera a skončil na 7-8. mieste. „Všetkým Falconistom gratulujeme k majstrovským a medailovým umiestneniam aj za dobrú reprezentáciu klubu Falcon, mesta Rimavská Sobota i Slovenska. Teraz sa už tešíme na spoločnú regeneráciu zavŕšenej pol sezóny na II. ročníku FALCON Campe Zlaté Piesky v Bulharsku,“ dodal na záver Robert Kuvik.

Výsledky jednotlivcov Kyorugi (športový zápas):

Majsterka Českej republiky 1. miesto zlatá medaila – Karolína Mravcová

Vicemajster Českej republiky 2. miesto strieborná medaila - Tomáš Kuvik

Bez medailového umiestnenia - Oliver Adam

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Robert Kuvik


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross