No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na medzinárodných pretekoch bodovali aj rimavskosobotskí strelci

13. mája 2015 | |  | | |

perex_strelbaRimavskosobotský strelecký klub Arsenal SC  usporiadal už druhý ročník medzinárodného preteku úrovni Level III v Komárne pod názvom ARSENAL CUP 2015. Pretek, ktorý sa konal 8. a 9. mája, pozostával z dvanásť náročných a dynamických situácií. Ako ďalej Rimava.sk informoval Alexander Szabó z klubu Arsenal SC, preteku sa zúčastnilo približne 150 strelcov z celej Európy. „Okrem strelcov zo Slovenska bojovali o medaily aj pretekári z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Rakúska, Srbska, Veľkej Británie, Izraela a Severného Írska,“ povedal rimavskosobotský strelec Tibor Figei, ktorý sa zúčastnil ako spolupracovník v úlohe „servismana“.

Na Arsenal Cup-e sa ani tento rok nestratili strelci usporiadateľského klubu. Alexander Szabó, prezývaný sobotský rýchlik Alex, si vybojoval prvenstvo v kategórii  Open senior a celkovo skončil na šiestom mieste. „Bola to už moja trinásta prezidentská medaila, ktorú si človek môže vybojovať len na významných pretekoch úrovne Level III a vyššie,“ poznamenal Alex. Druhé miesto si  vystrieľal Marian Vyšný, člen klubu Arsenal SC, ktorý len o 1,62 percent zaostal za víťazom.

O organizáciu preteku sa postarali Alexander Szabó, Stanislav Grubiak, Janette Haviarová, ktorí sú členmi klubu Arsenal SC.  "Svojou prácou prispeli aj rimavskosobotskí strelci Peter Utrata, Radoslav Rada, Roman Schmidt a Erik Toldy," dodal Szabó.

Ako ďalej uviedol, po prvom dni preteku sa večer konalo posedenie pre všetkých účastníkov, nechýbalo grilovanie a o dobrú náladu sa postarala hudobná skupina.

„Na strelcov čakal v deň súťaže dobrý guláš. Počas preteku sa všetkým zúčastneným  podávali fľašky vody, energetické nápoje a banány. Pred vyhlásením výsledkov čakala na strelcov tombola s množstvom cien a hádam každý si niečo odniesol,“ uviedol Figei a dodáva, že organizátori by chceli aj na budúci rok udržať vysokú úroveň súťaže a zaradiť sa medzi najväčšie preteky v strednej Európe.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross