Na štadiónoch súperov sa hokejistom nedarí, v tabuľke sú tretí

12. decembra 2016 | |  | |

perex-hokejV uplynulých troch týždňoch nastúpili muži HKM Rimavská Sobota na zápasy konané u súperov. Túto sezónu sa im na cudzích štadiónoch veľmi nedarí a doposiaľ vyhrali len dva zápasy a až päť ich prehrali. „Aj z týchto troch posledných zápasov sme bodovali len v jednom z nich. Vo väčšine z týchto zápasov nám chýbali aj naše ruské opory Denis Moroz a Sergei Skvortsov, ktorí mali problém s vízami,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

V sobotu, 26. novembra, zavítal HKM k nováčikovi súťaže HK 2016 Trebišov, ktorý už dávno potvrdil svoje postavenie v druhej lige. „V tomto zápase sme predviedli pekný a efektívny výkon, ale aj napriek našej hernej prevahe sme súperovi podľahli,“ poznamenal Hanzel a dodal, že po dvoch tretinách prehrávali už 5:0, o čo sa postaral hlavne výborný výkon brankára domácich a možno slabší deň nášho brankára Michala Marcinka, ktorý z 24 striel dostal päť gólov a následne ho vystriedal Tomáš Sihelský. V tretej tretine sa muži z HKM snažili stav ešte skorigovať, no k vyrovnaniu už nedošlo a prehrali 6:3.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimavská Sobota 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)
Góly HKM: Marek Heckl (Peter Filipiak, Michal Slovák), Jakub Škantár (Marek Heckl), Michal Šagát (Radoslav Gábor).

V prvú decembrovú sobotu rimavskosobotskí hokejitsti vycestovali k zahraničnému účastníkovi druhej ligy KMH Budapešť. Zápas sa rozbiehal pomalšie a v prvej tretine hostia podávali slabší výkon. Podľa Hanzela prvý gól zápasu zaznamenali až v 26. minúte tečom Michala Slováka. „Následne začal zápas naberať na obrátkach a ku koncu sme hrali ofenzívny hokej s množstvom šancí. V tretej tretine sme strelili až tri góly a zápas sme doviedli do víťazného konca 0:4. Bol to prvý zápas sezóny, v ktorom sme ani raz neinkasovali, z čoho sa tešil najmä náš brankár Roman Petrík,“ povedal Hanzel.

KMH Budapešť – HKM Rimavská Sobota 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Góly HKM: Michal Slovák (Matej Majerík, Ľubor Balko), Ľubor Balko (Michal Slovák, Kirill Domaev), Ľubor Balko (Matej Majerík, Matej Nemec), Michal Šagát.

Tretí zápas v rade na ihriskách súperov sa konal 10. decembra v Gelnici. Na zápas Soboťania nastúpili v oklieštenej zostave, keď chýbali kapitán Ján Slovák, Radoslav Gábor, Marek Fiľo a ďalší. Do zostavy sa však vrátil Sergei Skvortsov, ktorí priletel spolu s Denisom Morozom len 24 hodín pred zápasom. Ako Hanzel priblížil, v prvej tretine inkasovali až dvakrát, no v druhej tretine zase ťahali za dlhší koniec a podarilo sa im vyrovnať. V piatej minúte tretej tretiny však súper skóroval, čím navýšil na 3:2. „My sme sa snažili ešte vyrovnať aj v hre bez brankára, no hosťujúci gólman odolával, a tak sme odišli z Gelnice bez bodov,“ dodal.

HC REBELLION Gelnica – HKM Rimavská Sobota 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Góly HKM: Ľubor Balko (Sergei Skvortsov), Sergei Skvortsov (Michal Slovák, Matej Majerík).

„Aj napriek našej slabej efektivite na ľade súperov stále figurujeme na výbornej tretej priečke, no už len o skóre pred Trebišovom. Najbližšie sa už konečne predstavíme pred domácimi tribúnami, a to v sobotu, 17. decembra, tradične o 17:00 hod. proti MHK Ružomberok, čo bude aj posledný domáci zápas základnej časti,“ ozrejmil Hanzel a doplnil, že potom ich čakajú ešte dva zápasy, ktoré odohrajú na ihriskách súperov. Do Sabinova vycestujú 7. januára a do Humenného až 21. januára. „Dúfame, že sa nám podarí vylepšiť našu efektivitu aj mimo domáceho prostredia, aby sme sa mohli tešiť z postupu do play-off,“ podotkol Hanzel.

V historicky prvom zápase hviezd II. ligy by mohli hrať aj Soboťania

Pred posledným kolom základnej časti 14. januára sa bude konať historicky prvý zápas hviezd druhej hokejovej ligy, ktorý sa uskutoční o 16:00 hod. na zrekonštruovanom Zimnom štadióne v Ružomberku. V zápase sa proti sebe stretnú dva tímy Výber Západu a Výber Východu. Na zápas budú účastníci vyberaní podľa štatistík, divákmi či trénermi. Každý klub nominoval 5 hráčov (2 obrancov a 3 útočníkov), za ktorých môžu diváci hlasovať prostredníctvom portálu www.druhaliga.sk. Hráči s najväčším počtom hlasov sa predstavia v prvých dvoch formáciach svojich výberov a ďalšie dve formácie zostavia tréneri a funkcionári klubov druhej ligy. Brankári budú vybratí podľa aktuálnych štatistík. HKM Rimavská Sobota do hlasovania nominoval týchto päť hráčov: Matej Majerík, Michal Slovák, Denis Moroz, Kirill Domaev, Ján Slovák. Hlasovať za nich môžete raz denne a automaticky sa zapájate do súťaže o zaujímavé ceny ako sú lístky na tento zápas alebo špeciálne dresy, v ktorých sa tento zápas odohrá. Súčasťou exhibičného zápasu budú aj individuálne súťaže, rýchlosť a presnosť streľby, samostatné nájazdy či súťaž v rýchlosti korčuľovania. Na zaujímavé súťaže sa môžu tešiť aj diváci.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív HKM Rimavská Sobota